cümle aleme gereksiz yere dert olur .
devamını gör...
hele bir de birinci yıllarını doldurmuşlarsa allah vayy o çiftin haline, tavuğun yemi eşelediği gibi eşeleyip dururlar gariban çifti, o değil hadi ilk çocuğu yaptılar diyelim, çocuk kardeşsiz büyümesin ikinciyi de yapın hemen beraber büyüsünler derler off offf nereden kaçıyoruz?
devamını gör...
ne zaman seviştiğimizi merak eden soru tipi.
devamını gör...
gereksiz ama aşırı merak edilen bir konudur.
devamını gör...
her girilen ortamda "nasılsınız ? alışabildiniz evliliğe ? " sorularından sonra muhakkak yapıştırılan soru. o soruya ne cevap verdiğinizinde bir önemi yoktur aslında. hele eski topraksa karşınızda size bunu soran korkun.

- daha yeni biraz zama…
+yaş geriye gitmiyor evladım.

-henüz düşünmüyoruz.
+şimdiki gençlerin dilinde de hep aynı laf...

-işlerimiz yoğ..
+ iş hep olur, ama çocuk öyle mi sonra siz istersiniz allah korusun olmaz...

-bizde istiyoruz ama kısmet.
+hayırlısı yavrum, siz isteyin olur.
devamını gör...
valla ben şahsen evlenince ilk 5-6 yıl çocuk yapmayı düşünmüyorum . önce eşimle biraz rahat rahat kendimize vakit ayıralım . gece eşimle sevişirken bir bebeğin ağlaması hiç hoşuma gidecek bir şey olmaz ilk yıllarda . sonra bebeğimizi vakti gelince dünyaya getiririz . hem o döneme kadar eşimle birbirimizi daha iyi tanırız hemde ebeveyn nasıl olunur iyice irdelemiş oluruz araştırırız öğreniriz .
devamını gör...
ne zaman kendilerini hazır hissediyorlarsa o zaman olabilir ya da istemiyorlarsa hiç olmaya da bilir. sorun yapılmamalıdır.
devamını gör...
aile planlasına aile karar verir , he de geç.
devamını gör...
(bkz: bundan bize ne olması)
devamını gör...
10.
canları ne zaman isterse.
devamını gör...
11.
ona da siz karar verin diye kapı dışarı edilecek insanlar tarafından başlatılan muhabbettir.
devamını gör...
12.
yeni evli çift dışında herkese dert olan durum.
devamını gör...
13.
yeni evli çiftlerin çocuk yapmamasında ki düşüncesi , gezip tozmaya ve cinsel ilişkiye yeterli zamanı bulamam düşüncesidir.

ne zaman bu düşünce değişir, sorunun cevabı aslında buradadır. fakat burada da çiftin gezmeye tozmaya ve cinselliğe ne zaman doyacağı önemlidir. belki bir sene belki 2 sene, 3. seneye sarkar mı? sanmıyorum.
devamını gör...
14.
doğarsın ne zaman büyüyecek, büyürsün ne zaman eli iş tutacak, iş güç sahibi olursun ne zaman evlenecek, evlenirsin ne zaman çocuk sahibi olacak. ya "el alem" bırakın insanlar nasıl istiyorsa öyle yapsın.
devamını gör...
15.
sorana çok normalmiş gibi gelen ama aslına bakıldığında çok mahrem bir konudur. her evlenen çocuk sahibi olacak diye bir şey yoktur. belki istemiyorlardır belki de paylaşmak istemedikleri bir sağlık problemi vardır ve bilmeden o yaraya tuz basıyorsunuzdur. sorulmamalıdır.
devamını gör...
16.
milletin hayatından,evliliğinen,çocuğundan size ne ve bize ne?.
devamını gör...
17.
bu açık açık insanların seks hayatına karışıp doğru pozisyonda sevişip onların isteklerini ne zaman karşılayacaklarına olan aşırı (bkz: saçma sapan) meraktır(!).
herkese düşen susup oturmaktır,bu kadar tutucu davranıp böyle görünüp sonrasında belli kalıplar altında her şeyi yönetebileceğini sanmak cehalettir.(bkz: cahil)(bkz: cehalet)
devamını gör...
18.
ne kadar ayıp ,biraz edep yahu. bizi ilgilendirmeyen konulara karışmamak gerek.
devamını gör...
19.
cevabını kendileri de bildikleri halde sormaya devam ederler.
devamını gör...
sorulan sorulara verilecek karar bırakın ben karar vermeyim demektir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yeni evli çiftin ne zaman çocuğu olacak sorunsalı" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim