final yaptıktan sonra yeni bir sezonla geleceği duyurulan aykırı bir dizi. finali kendisine yakışmasa da güzel anılarımız vardır.
devamını gör...
duygusuzlaştırıyor
devamını gör...
(bkz: tonight is the night)
devamını gör...
bir drama dizisi.

efeniiiim, şimdi, kahramanımız dexter (dekstır) diye bir herif.. dexter'in zavallı annesi öldürülüyor ve dexter da bir polis memuru tarafından evlatlık olarak alınıyor. dexter daha gencecik, körpecik iken, evcil hayvanları öldürmek isteği uyanıyor içerisinde. sokak değil evcil hayvanı olacak, halis muhlis evcil hayvanı. herhalde, sokakta zavallı hayvanlar cefa çekerken, bazı hayvanların, mis gibi evlerde keyif çatmalarını kabullenemiyor.

dexter fıttırır ve bu fıttırmanın sonucu "yook yapamıyorum illaki öldürecem ben bunları" der. bunun üzerine bizim bu dexterı evlatlık alan polis memuru tamam öldür ama asla yakalanmayacan, öldürdüklerin ölmeyi hak edecek ve kurbanlarının suçlu olduklarından hep emin olacan diye bazı şeyler öğretir işte bazı kurallar falan öğretir. yani bizim polis memuru da, ne hikmetse artık manyak çıktı. hadi koçum git elalemi öldür diye ona bir baba tavsiyesi veriyor. tabii git hayvanları öldür demiyor git katilleri falan öldür diyor.

fakat dexter bir gün bir masum fotoğrafçıyı öldürür. yani bizim dexter, aslında hayırsız bir evlat çıkar. dexterın bir de üvey kız kardeşi vardır. adı debra. polis memuru üvey oğlu dexter'a yakın davranıyor diye debra içten-içe kıskançlık besler. yani debra da, hayırsız bir kardeştir. bildiğiniz aile paramparça yani.

dexter, rita diye bir kadınla birlikte olur. aşk yaşayıp mutlu olduklarını falan sanmayın ha. rita da eski kocası tarafından istismar edilmiş daha bunun şokunda. hele ritanın 2 tane çocuğu da var.

dexter daha sonraları bir düşman edinir ve bu düşman da gene ne hikmetse üvey kız kardeşinin doktoru çıkar. burda şaşırılacak durum bu değil, adamın üvey kız kardeşinin doktorunun katil olması.

neyse ben daha fazla spoiler vermeyeyim, şunu da söyleyeyim, bizim bu dexter katilliğin yanı sıra hem de polis departmanında kan sıçrama analisti. yani, polis departmanında çalışıyor, ama hayatını ek olarak da seri katillikten kazanıyor.

gerisini siz izlersiniz işte efendim.. saygılar..
devamını gör...
latincede sağ anlamına gelmektedir.
devamını gör...
kalbimde apayri bir yeri olan dizi. o kadar iyi diziler izledim ondan sonra ama bunu izlerken aldigim keyfi hic alamadim. belki de izledigim zamanlar güzeldi ya da beynimiz o zamanlar daha dizi-film cöplügüne dönmemisti. yeni bölümler gelmeden önce en bastan tekrar izlemeye niyetim var, umarim ayni keyfi alirim.
devamını gör...
bir arkadaşının her dizi önerisi konusu açıldığında dexter diye ısrar etmesi üzerine başlayıp 4 sezon izleyip sıkıldığım dizi.
devamını gör...
bu dizide tek anlamadığım şey debra morgan'ın hızlı yükselişi. yav bu kızın akp milletvekili dayısı falan mı var la? nasıl bu kadar çabuk lieutenant (teğmen) oldu aklım almıyor.


edit:

final sezonunu bitirdim. lanet olsun la böyle finale. daha 7.sezon bitmedem imdb'de dizinin puanına 10 verdiydim şimdi gidip 8 yapacağım. o ne biçim bi final la öyle. yemin ederim bütün sezon dexter'ın rüyası çıksa daha çok mutlu olurdum. ulan senaristler hadi rita dexter yüzünden öldü debrayı niye dexter yüzünden öldürüyonuz la utanmaz herifler. yazıklar olsun. umarım yeni gelecek sezonda toparlarlar. yazıklar olsun.
devamını gör...
bu diziden aldığım tadı başka dizide asla bulmayı başaramadım. ne yapsam ne etsem unutamadım döndüm döndüm izledim yine baştan almayı düşünmüyor değilim bu aralar. keşke hiç bitmeyip sürekli yeniden yeniden başlasan.
devamını gör...
cinayet işlemek haklı bir temele nasıl oturtulur üzerine ilginç fikirler veren dizi.
jeneriği başlı başına efsane. jenerik
incelikli senaryosu ve her sezona felsefi bir giriş yapması bakış açılarınızı bir hayli genişletiyor. yalnız finali hiç yakışmadı bu kadar çabaya.
devamını gör...
şu dizinin seneler sonra devam edeceğini öğrenmek, bu sene aldığım en iyi haberdi.

michael c. hall isimli dahiyi yeniden dexter morgan rolünde görmek inanılmaz güzel olacak.

tanımlamak gerekirse, tam 8 sene sonra, 9. sezonu ile, bu sene sonbahar gibi geri dönecek dizidir.

debra'nın da, aynen harry gibi, dexter'ın vicdanı olarak geri döneceği konuşuluyor. şahane.

görsel
devamını gör...
başrol oyuncusunu sfu dan beri tanıyıp takip ettiğim biricik dizidir
devamını gör...
içerisinde 'vince masuka' gibi efsane bir mizahi karakteri barındırmaktadır. tek başına dizisi çekilse yürür gider.
devamını gör...
başlığın altındaki yazar arkadaşların tanımlardan öğrendiklerim ile heyecanla dolmama sebep olan, beni en çok saran yabancı dizinin yeni bölümlerinin yolda olması.*
devamını gör...
ne oldu en son oduncu oldu bu..
o kadar küfrü bende yesem 10. sezona dayanırım..
devamını gör...
yeni sezondan ilk teaser sonunda gelen dizi. michael c. hall gülünce bir garip oldum, diziyi izlediğim günlere gittim. ne özlenmişssin be abim.
buradan
devamını gör...
geri dönüyor iki gözümün çiçeği. ilk teaser gelmiş.
devamını gör...
ilk ve ikinci sezonu muhteşem ötesi olmak ile birlikte beşinci,altıncı sezonda hatta yedinci sezonda bile izleyiciyi hayretler içerisinde bırakmış kaliteli bir dizidir. son sezonuyla izleyicisine ihanet etmiş olsa da dexter'ın o masadan kalkıp tekrar düzene baş kaldiracagina olan inancımız nihayet karşılık bulmuştur. umarım yeni sezonda introyu değiştirmezler, heyecanla bekliyoruz.
devamını gör...
geceye olan sevgimi arttıran dizi. "tonight is the night.."
devamını gör...
dexter benim ilk izlediğim yabancı dizidir. karakteriyle, olay örgüsüyle, o meşhur jeneriğyle çok iyi bir dizidir. finali berbattı gerçi ama yeni sezon haberini alınca o berbat finali de unuttum. tekrardan izlemek için sabırsızlıkla bekliyorum
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"dexter (dizi)" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim