çözemedimiz sorunlarımız olduğunda bir nebze rahatlatan eylemdir. boğazına oturan yumru başka türlü hafiflemez çünkü. kimi zaman bir kayıp, kimi zaman hayal kırıklıkları, kimi zaman bir mutluluk sebep olur. tek başına hıçkıra hıçkıra ağlayan biri görürseniz lütfen sarılın ona. sonra usulca kulağına fısıldayın: "geçiyor sabret". ama sakın gözyaşlarını silmeyin, alışır.
devamını gör...
en son ne zaman ağladığımı hatırlamayan ben...
devamını gör...
sinir boşaltma biçimi, iyidir durdurmaya çalışmayınız.
devamını gör...
hayatımda bir kez başarabildiğimdir. o da istemsizce.
devamını gör...
durmayacağından korkuma, kendimi çoğu zaman tuttuğum eylem. çocukken de babam bana kızıp bağırdığında ağlamaya başlardım. babam da "sesini duymayacağım" derdi, sesimi çıkaramazdım. nerde öyle hıçkırarak ağlamak. hey yavrum hey.
devamını gör...
yüklenen sorumluluklar ve güçlü olmam gerek baskısıyla bayadır yapmadığımı/yapamadığımı farkettiğim eylem. ağlarken içiniz parçalanıyor gibi gelir ama sonrasında ki o rahatlama, boşvermişlik ve hafifleme hissi süperdir. ah olsa da koyversek dedirtendir.
devamını gör...
becerebilmeyi çok istediğim eylem.

keşke biraz ağlasam. içli içli. yok olmuyor. senelerce ağlamadığım oluyor. tertemiz yeniden başlama eylemi aslında. böyle bir arınma gibi. lan insan ağlayan insan gördüğü zaman ''keşke bende ağlasam'' der mi ? diyorum. hadi kalsın hıçkırığı, içli içli ağlama olsa oda olumlu. oda iyi. üzüntü desen içimden eksik olmaz. e hadi ağlamaya gelince gözler çöl. gözler kurak.

ya bak bu tıbbi bir sorunsa söyleyin bana. doktora gidip 'ben ağlayamıyorum' deyip deli damgası yemek istemiyorum.
devamını gör...
gerçekten üzüldüğümde asla kendimi tutamayıp hıçkıra hıçkıra ağlarım. bir anda hayatım kararmış ve sonlanmış gibi hissederim. ve evet hep bir sonlanma olur yeni başlangıçlar için. hıçkırarak ağlamam bir rahatlamadır benim için, hayatın güzellikleri göstermeden önceki aşamasıdır.
devamını gör...
ağlayamama sorunu olan ağlasa da gık çıkaramayan benim imrendiğim ama yapamadığım hasebiyle o sessiz hıçkırıkların içinde boğulmak
devamını gör...
çok ağladım bugün.
çok.
bi sürü.

hiçbiri gözlerimden silinmeyecek.
devamını gör...
bu aralar bende bir duygusallık var hemen gözlerim doluyor. ama ne yalan söyleyeyim kimse fark edip neyin var diye sormasın, kendime açıklayamadığım duygularımı bir de onlara açıklamayayım diye uzun zamandır yapamadığım bir eylem.
devamını gör...
insanın hiçbir çaresi olmadığını düşündüğünde yaşayabildiğidir. ciğerim boğazıma geldi sandım ama bir şekilde hayal kırıklıklarımla yaşamayı öğrendim.
devamını gör...
yıkıklığın son evresi. kişinin yapabileceği hiçbir şey kalmadığında meczup gibi davranmasına neden olur. bilinçli yapılıyorsa şayet; toprak atalım, yeri incitmesin. (bkz: bana bugün bundan oldu)
devamını gör...
hıçkıra hıçkıra ağlamak rahatlatır bir nebze de olsa.
asıl olay ağlayamayacak kadar dolunca başlıyor.
devamını gör...
kişinin zamanında bastırdığı duygularının şiddetli bir şekilde dışa vurumudur. sorunlarınızı asla içinize atmayın, mutlaka konuşmayı anlatmayı deneyin. yoksa anlık ağlama krizlerine girmeniz olası.
devamını gör...
genelde bu olay yaşandığında tek bir olay için değil, bir olay sayesinde içinde biriken bir çok şey için ağlarsın.
devamını gör...
artık ağlayamadığını farketmekten daha olumlu bi duygu bence.acıyı hissediyorsun tepki gösteriyorsun hissizleşmemişsin tamamen kaybetmemişsin
devamını gör...
uzun zamandır istediğim ama yapamadıgim eylem. cok aglayabilen biri değilim bu yüzden bazen çok ihtiyacım olsa bile aglayamiyorum. sanki tikaniyor göz pınarlarım. aglayabilmek bile çok kiymetlidir dostlar. kıymetini bilin.
devamını gör...
bu ağlayışın üzerine gelen uyku . dünyanın en masum uykusu olabilir. bitmiş, tükenmişsin her zamanki gibi uykuya sığınıyorsun.
devamını gör...
bastırılmış olan bütün duyguların ortaya çıkması sonucu oluşan bir dışa vurumdur.
insan zihnini bir kutu olarak düşünelim;
içine birçok duygu koyuyoruz ve doluyor. içine duyguları sıkıştırmaya devam edip, dışarı çıkmalarına izin vermiyoruz. bir kenarı patlak verince hemen sıkıştırıyoruz tekrar. ama bir gün tamamen patlıyor ve istesenizde istemesenizde dışarı çıkıyorlar.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hıçkıra hıçkıra ağlamak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim