1.
yakın zamana kadar ülkemizde makulken, son dönemlerde ötv ve fırsatçılar yüzünden ederinin çok çok üzerinde fiyatlarla yok artık dediğim araba piyasasıdır.

ör: clio
devamını gör...
2.
2020 yılında herkesin şikayet ettiği ama ne hikmetse eylül ayında satışların coştuğu piyasadır. eş dost borç istemesin diye millet "param yok" yalanını söylüyor sanırım.
ayrıca bazı sitelerde 0 modelinden daha pahalı olanlarını duyduk.
devamını gör...
3.
böyle bi şey yok unutun
devamını gör...
4.
sahibindende ilanlara bakarken fiyatları görüp ohalıyorum.
devamını gör...
yüksek fiyatlardan ötürü akıllara ikinci el araç ithalatı mümkün müdür sorusunu getirten piyasa.
devamını gör...
ülkemizde boş vakit değerlendirmede sıkça kullandığım başlık dalıdır. gözüme kestirdiğim 12 tane 4 çeker otomobil ve suv ile takip ettiğim piyasadır. fiyat marjları 300 ile 475 arasında araçlar. pusuya yattım bekliyorum . en muhtemel gözükeni 3.2 temiz bir 2006 cayenne var. yürütme masrafları ve arıza ihtimalinden cesaret edemedim. en ütopik olanı da bir 550 4matic sanırım sadece bakmak için takip ediyorum.

ilk baktığım aracın amerika muadili 13.500 dolar. s 550 ninki ise 6500 dolar. ulan amerika’ya sırf o arabaya binmek için gitsen yeridir diyor şeytan. ama tabiki uslu çocuklar olarak dinlemiyoruz şeytanı. bakmaya devam
devamını gör...
2020’nin bayan muhabbetlerinden biri.

evet çok arttı anladık qarde$••
devamını gör...
(bkz: efendim araç pazarında bir artış varmı)
_ artis mi ne artisi artis ne arar la bazarda
devamını gör...
maaşından, üstlerinden, sahip olduğu standartlarından sürekli şikayet edip dert yanan yurdum tatlı su beyaz yaka çakallarının içinden geçtiği ve sıfır araç fiyatlarından yüksek olduğu piyasadır.
devamını gör...
10.
2 ileri 1 geri yapan piyasa. ıhtiyaciniz varsa hemen alin. yada bekleyin, ‘1 geri’ye denk gelirseniz sanslisiniz, ama ‘2 ileri’ denk gelirse kotu. su an turkiye’de ihtiyaclari ertelemek kesinlike zararli bir tercih. eger imkaniniz varsa hemen alin. fiyatlar surekli artis trendinde. herseyde bu boyle.
devamını gör...
11.
piyasadaki fiyat artışı dururmuş gibi yapsa da yakın zamanda tekrar hızlı bir yükselişe geçecektir. 3 yıldır söylediğim gibi: alacak olan hemen alsın.
devamını gör...
ikinci el deniyor ama kimbilir üçüncü, dördüncü ya da daha fazla el değiştirmiştir.
devamını gör...
artık iyice trajikomik bir hal almaya başlayan piyasamsı.
devamını gör...
beter duruma gelmiştir inanın başka ülkelerde sıfırdan pahalı 2. araç olacağını sanmıyorum. 20 25 yıllık metal yorgunu arabalar için bile insanlar kredi çekip maaşlarının yarısı kadar para ödüyorlar yazık gerçekten. coğrafya bu kadar kader olmamalı.
devamını gör...
sıfır fiyatlar artınca ikinci eller de coşmuştur. çok değil beş sene evvel belgeselde cape town a bakarken 80 model arabalara bakıp fakirlikten eski meski dememiş tertemiz bakıp kıymet bilmişler diyordum o zaman komple restore edilmiş w123 kasa 200d taş çatlasın 25 bin tl idi şu an aynı ayardaki bir araca 70 bin istiyorlar gerisini siz düşünün.
devamını gör...
çıldırmış ve çıldırmaya devam eden piyasa.

2019 ekim ayında yurtdışına taşınmadan evvel sahip olduğumuz iki arabayı 75.000 ve 86.000 tl den ekim ayında sattım. o dönemde bu paralarla dolar aldım. kur 5.70 civarıydı. 28.000 dolar ediyordu.

aynı arabaları şu an satacak olsam 1 yıl yaşlanmış ve kilometreleri 10.000 artmış şekilde elimi öpene 125.000 ve 140.000 liraya satabilirdim. yaklaşık 35.000 dolar eder.

yaşanan artış kesinlikle döviz kuru etkisinden öte bir boyutta. ötv de bir miktar artmış olabilir fakat yine de bu fiyatlar bu derece yüksek olmamalı. bunun altında yatan en büyük sebep arz düşerken talebin artmasıdır. talebi arttıran ise iki ana unsur var:

1- covid dolayısı ile toplu taşımadan kaçınmak için iyi kötü herkes ayağını yerden kesecek bir araba almak istiyor oluşu.
2- elinde parası olanın türk lirasında tuttuğu sürece negatif reel faiz dolayısıyla faize bile parasını pul olması, zarar etmesi. araç piyasası da yükselişte olduğu için millet arabayı yatırım aracı olarak görmeye başladı

bu piyasayı devlet düzeltemez, bunu ancak talebi düşürerek vatandaş düzeltebilir. zorunlu değilse bu fiyatlara almayın aldırmayın.
devamını gör...
enteresan bir pazar. fiyatlar birbirini tutmuyor üzerinde köpük var deniyor yıkıyoruz yıkıyoruz geçmiyor bir türlü. şu aralar bakmakla yetiniyoruz sadece.
devamını gör...
ikinci el araçların, sıfır modelinden pahalı olduğu bir garip pazar.
devamını gör...
bütün araçların serdar bey'e opsiyonlanmış olduğu piyasa.
devamını gör...
3 yıl önce 30 bin tl'ye aldığım 2005 model toyota yaris marka yarı otomatik arabanın artık küçük gelmeye başlaması ile göz gezdirdiğim ve muadillerinin 80-90 bin bandında olduğunu görünce içine dalmaktan vazgeçtiğim piyasa.

elindekine sahip çıkacaksın bu dönem. el arabası da olsa.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ikinci el araba piyasası" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim