kasım ayında soğukların kendisini hissettirmesi ile beraber sıcacık yumuş yumuş evlerin içlerine kapıdan, bacadan ve penceren doluşup ,pencere önlerinde vız vız vız kendilerini heba eden, dışardayken içeri içerdeyken dışarı geçmek isteyen, arafta kaldıklarını düşündüğüm sinek türü.
devamını gör...
sinek ilacı dahi öldürmüyor bazen.
devamını gör...
karasinekler dünyanın organik alarmları olup "uyan lan eşek sıpası" diye vızıldayıp bizi uyandırmayı görev edinmiş canlılardır
devamını gör...
bunların bazıları çok kocaman olup evde ses çıkarta çıkarta uçuyor. baya korkutucu, boss fight gibi bir şey kolay da yakalanmıyorlar he.
devamını gör...
tiksinç bir canlı. hele ki yemek yerken bulunulan mekana vızıldayarak girip yemek masama pike yapması, yemeği bırakıp bu tiksinçle göğüs göğüse muharebe yapmakla geçer. kahvaltı yaparken arının gelip masamdaki bala ortak olmasına razıyım,hiç olmazsa o balda onun hakkı var, ama bu tiksinç böcek gerçekten iştah kaçırıcı.
devamını gör...
sivri sinek gibi sinsi değildir.
dobradır, neyse odur.
devamını gör...
kocaman olanlarından birini 2 gündür ofisimde misafir ettiğim canlı. ismini de fluffy koymuştum. vızıldaması durmayan şişman bir arkadaştı kendisi. odadan çıksın gitsin diye 2 gündür kapıyı kapatmıyordum ama bugün kafama nükleer başlıklı füze inişi yaptıktan sonra elimdeki dosyayla ağzının ortasına yapıştırdım bir kez. vuramamışımdır diyordum aradım bulamadım. vızıldamaya tekrar başlayınca kalktım baktım yerde ters dönmüş can çekişiyor. bir daha vurdum. ruhuna fatiha okuduktan sonra cenazesini peçeteden yaptığım kefen ile sarıp çöpe attım.
devamını gör...
az once odama giren canlı. o kadar büyük ve kocamandı ki, korkuyla odayi terkettim, sonra temkinli bi sekilde girip bilgisayarımı, telefonumu ve sigaramı alıp ciktim odadan. bu gece salonda yatacağım. allahım o nasil bir korkunçlu bir vızıldama yahu.
devamını gör...
en nefret edilesi, en rahatsız edici, en pislik hayvandır. böyle tacizkar başka hayvan olduğunu sanmam. her poka konar sonra gelir üstüne konar. o pis ayaklarıyla her şeyi taşır. kovarsın başka yere konar. öldürünceye dek kurtulunmaz.
devamını gör...
herkesin nefretini nasıl kazanmış olduğunu anlamadığım çift kanatlıdır. evet, dünyadaki her iklimde yaşayabilir. evet, artıklarla beslenir. evet, muazzam bir uçuş kabiliyetine sahip olabilir. evet, her türlü hastalığı taşıyabilir ve insanları çok hasta edebilir.

ama bence kara sineğin de bu dünya üzerinde bulunmasının bir anlamı vardır ve belki bir gün güzel bir şeye neden olur.
devamını gör...
sabahlari uykunuzun en tatlı yerindeyken başınıza gelip, kovsanizda gitmeyen vızır vızır sizi uyandiran guzelim bir hayvan
bir de yediklerinize dadanmayi cok sever
devamını gör...
allah'ın belaları, varoluşsal serüveninize sokam. nefret ediyorum bu yılışıklardan ya. bebek olanları iyice mal oluyor. ağzıma ağzıma girecek itolusu.

du hast eşliğinde tüm sinekleri yakıcam görecekler.
devamını gör...
bunların birde "mor" olanları vardır hatta janjanlı yeşil olanları. onlar pek ortalıkta görülmezler, ta ki bir canlı ölene dek.

"mor sinekler konmuş ahu gözüne"

devamını gör...
beni kendisine inanılmaz azmi ve ısrarı ile hayran bırakan canlı. şu an bu satırları yazmama sebep olan bir kara sinek dolanıyor etrafta ısrarla kulak çevremde beni çılgına çeviren sesi ile geziniyor. ne kadar savuştursam da bir şekilde bu davasından vazgeçmiyor ve savunmasız bir anımda birden o çıldırtan vızzlaması ile varlığını tüm benliğime dayatıyor ..k evladı. peşinde koştuğumuz işler de kara sinek gibi olmalıyız, ısrarcı ve asla pes etmeyen bir kara sinek.
devamını gör...
bugün kızıma oyun arkadaşı olan minik hayvan. bizim çocuk cümle hayvanlara bayılıyor. bugün de sinek nereye konsa koşa koşa yanına gidiyor ama zalım sinek hiç arkadaş canlısı olmadığı için kendini sevdirtmedi. varsa yoksa uçmak, kaçmak.
devamını gör...
salak hayvan odadan çıkacak üç pencere bir kapı açık hala duvarlara çarpıyor.
devamını gör...
hiç sevemediğim hayvanlardan vız vız sesi kulaklarımda çınladı şuan. sıcak yaz günlerinin kabusudur kendileri
devamını gör...
karasinekler çok seriler. detan püskürterek karasineği avlamanız mümkün değil. matador gibiler. size boğa muamelesi yapıyorlar. havaya ilaç püskürtüyorsunuz, sineğe temas bile etmiyor. boşlukta uçuşan ilaç, sis gibi zemine iniyor. yapmanız gereken şey şu: karasinek havada sürat denemesi yaparken, boşluğa öylesine detan sıkacaksınız. sineğiniz detan'ı beğenmezse, raid de kullanabilirsiniz. benimkisi detan seviyor; daha doğrusu sevmek zorunda lakin şu saate başka bir marka bulmam olası değil. ne diyorduk, hah; boşluğa detan’ı sıktınız mı? sürat denemesi yapan karasinek, havada ani fren yapamadığından, ilaç bulutunun içinden geçecektir. sonrasında tek yapmanız gereken acil iniş yaptığı noktayı tespit etmek. başardınız.
devamını gör...
kediler tarafından havada yakalanabilen haşarat. gözlerini diker, bakar, bakar ve hop tek sıçrayışta yakalar iti.
tabi kedi deyince evlerinizdeki çükü kesilmiş, kukusu dağıtılmış koca götlü yarım kedilerden söz etmiyorum. gerçi onların da yakaladığı oluyor ama götleri henüz kıvama gelmemişken. (tabi bir de yedikten sonra kusmaları var) sözünü ettiğim kediler tek sıçramada ağacın alt dalına atlayabilen, karşı cinsten bir kedi için bir saat kavga edebilen çelik gibi hayvanlar. örümcek de yiyor adiler.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"karasinek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim