1.
altın günü,yaşlı teyzelerle yapılan saçma sohbetler,dizde tutulan tabak,elde çay,(benim bu aralar böyle şeylere ihtiyacım var sanırım,yaşlı bir babaanne olduğumdan ).şuan şöyle bir tabak düşünün,kısır börek poğaça pasta kek kurabiye yaprak sarma ve daha adı aklıma gelmeyen süper lezzetli şeyler..kısırsız altın günü olmaz bu arada,kısır kırmızı çizgimizdir..
devamını gör...
2.
kısır+krem şanti bulaşmış yaprak sarma+pasta+çay+annem+annemin arkadaşları+asla bitmeyen demlik+koyu sohbet. acilen kanıma karışması lazım aciiil
devamını gör...
3.
altın günlerin vazgeçilmezidir köftelik bulgur ve salçayla yapılır.
devamını gör...
can evimden vuran yemeğimsi. *
devamını gör...
-insan veya hayvanlardan üreme olanağı bulunmayan.
-verimsiz.
devamını gör...
bakıldığında bir şeye benzetilmese de yenildiğinde eğer iyi haşlanmış ve sosu, tuzu, sebzesi yerindeyse lezzeti arşa çıkan yemektir.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
çay ile birlikte serotonin deposu halini alır. bir de salatalık turşusu varsa tamamdır. resmen canım çekti şu an.
devamını gör...
çocuk yapma kabiliyetini ortadan kaldıran hastalık.
devamını gör...
günlerin vazgeçilmezi,misafirlerin göz bebeği.
devamını gör...
bağımlılık yapan yemek. pratik, sağlıklı ve lezzetli oluşundan dolayı haftada en az 2-3 defa yapıyorum. yapmak için elinizde illa belli malzemeler olmasına gerek yok. sadece salatalık turşusu ve biraz marul ile yapsam bile inanılmaz lezzetli ve doyurucu oluyor.
devamını gör...
sevmeyeninin olmadığını düşündüğüm, günün her saati yenecek, bulgurlar midede şişene kadar kendinizi durduramayacağınız joker yemek.
devamını gör...
acıkmasan bile yediğin yine de seni doyuran, gün kokan atıştırmalık. yapılan malzemelere göre tadının çok değiştiği tartışılmaz. her sınıfta da 2-3 kişinin annesi çok güzel kısır yapar ve her kutlamada kısır getirirler. en çabuk biten olur çünkü herkes en azından bir kaşık da olsa tabağına kısır alır. ayrıca mercimek köftesi ile de kapışır...
devamını gör...
antakya yöremizde ismi ''sarma içi'' olan muhteşem kızıl bir güzelliktir. biz antakya'da bulguru ılık suyla ıslatırız, bulgurun kaynar suyla haşlanmasını karşı devrimci, menşevik alaşımlı bir davranış olarak niteliyorum. biz sarma içini mevsimine göre mutlaka taze soğanla yaparız. taze asma yaprağı yahut marola sarar yeriz. içine limon sıkmayız, mutlaka nar ekşisiyle yoğururuz
devamını gör...
böyle mübarek bir gıda nasıl öyle bir adı almış, merak ediyorum.
devamını gör...
ilk kimin aklına geldi aşırı merak ediyorum. ince bulguru, domatesi, yeşilliği vs bir araya getirip böyle bir lezzeti ortaya çıkarma fikrini ilk kim bulduysa helal olsun.
devamını gör...
türk kültüründe "gün" ile bağdaştırılan genelde misafirler için hazırlanan pratik ve çok lezzetli bir aperatiftir.

doğum yapamayan/döl veremeyen ya da yapması tıbbi yollarla engellenmiş kadın ya da erkektir.

kısır döngü: sürekli tekrarlanan ve çözüme ulaşmak yerine yeniden başa dönülen durum.
devamını gör...
(bkz: steril)
devamını gör...
çiğ köfte usulü tarifiyle yapılan lezzetli olur.
devamını gör...
aşırı güzel, içene giren salatalık malzeme çeşidiyle hüperleşen; aynı zamanda besleyici ve nerdeyse bir öğün yerine geçebilecek efsane yemek.
devamını gör...
altın günlerinin vazgeçilmezi.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kısır" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim