narsisizm bağlantılı olduğu düşünülen love bombing’in türkçe karşılığı aşk bombardımanıdır. hayatınıza yeni giren kişiyle aranızda çok güçlü bir tutku yakalamanız, ilgi görmeniz ve ardından sevgi yoğunluğunun bir anda bitip ilişkinin sonlanması anlamına gelmektedir.

daha çok sorunun sizde olduğuna ve başarısız olduğunuz kanaatine vardıran kişi aşkınızın bir nevi katilidir. love bombing olduğu nasıl anlaşılır diyorsanız, ilişkinin başlangıcına ve gidişatına dikkat edin.

başlangıçta her şey bir rüya gibidir, hayatınızın en güzel en değerli anlarını yaşıyor, onun size sırılsıklam aşık olduğunu düşünüyorsunuz. öyle ki elinizi sıcak sudan soğuk suya sokturmuyor, ayağınıza hediyeler seriyor ve her günü aşk dolu geçirmenize sebep oluyor. egonuza oynayarak bir nevi sizde uyuşturucu etkisi yapıyor.

ayağınızı yerden kesen bu kişi sizi fark etmeden manipüle ederken, çevrenizde gerçek dışı bir illüzyon yaratıyor. siz tam bu anların tadını çıkarmaya başladığınız anda her şey bir anda biterek, rüya sona eriyor. ilişkiniz en güzel şekilde başlarken nasıl bittiğini bir türlü anlayamıyor ve kendinizi suçluyorsunuz.

yeni başlayan ilişkinizde love bombing’in olup olmadığını ve dikkatli olmanızı gerektiren belirtiler ise şöyledir:

• sizi sebepli sebepsiz hediyelere boğması
• her an ve her dakika arama ve mesaj yağmuruna tutması
• sadece sizin değerli diğer insanların ise değersizmiş gibi hissetmenize neden olması
• her yaptığınızı takdir etmesi
• aşırı korumacı ve kıskanç olması
• sürekli sizi övmeye çalışıp iltifat etmesi
devamını gör...
ilk tanımın üzerine ekleyecek bir video dışında başka bir şey bulamadığım başlıktır.

devamını gör...
dünyada böyle bir manipülasyon yöntemi olduğunu bile bilmiyordum.

dün biriyle sohbet ettim interpals'da. bu arada aman aman derin bir sohbet de söz konusu değil. bu gün mutluluk kaynağı olduğum, kendisini "kurtarabilecek" tek insan olduğum, efendim dün gece boyunca beni düşündüğü yolunda falan mesajlar aldım. bu embesilce uygulanan bir love bombing galiba...

arkadaşlar böyle şeyler yapacaksanız da aptalca yapmayın lütfen.
kaç kaç kaç...
devamını gör...
eee ben yaşamışım bu love bombing şeysini. yukardaki yazarın anlattığı her satırda her cümlede "aha evet, doğru lan" gibi tepkiler oluştu kafamda
devamını gör...
en basit manipülasyon yöntemidir. zeka ve girift planlar/planlama gerektirmez.

dikkat, sevgi ve ilgiyle karşıdaki kişiyi etki altına almak olarak özetlenebilir. henüz arada yakın bir ilişki yokken delicesine bir ilgiye/sevgiye/meraka boğma durumudur.

içindeyken fark edemeseniz de en net ayrımı elde etme kısmından sonra yaşanır. o ilişki başlangıcındaki ilgi/merak yerini ilgisizliğe/meraksızlığa bırakır. manipülatör taraf bunu duygularım değişti şeklinde savunabilir ancak olan şey tam olarak elde ettikten sonra karşısındaki insanla bir işi kalmamasıdır.

korunmanın tek yolu size daha aranızda ilişki bile yokken ya da ilişki başında gereğinden fazla ilgi/sevgi/merak gösteren insanı kendi içinizde sorgulamaktır. eğer bir aşırılık seziyorsanız bu kesinlikle love bombing girişimidir.
devamını gör...
bence bu olayin en aci yani sonradan fark etmenizdir yapilmasindan ziyade. anlik bi sok gecirip nasil ya? olursunuz. karsi tarafin duygularinin gercek degilde bi taktik olmasi asiri koyar insana. ben bazi insanlarin bunu bilerek yapmadigini da dusunuyorum aslinda. yani kisi bunu bi manipule taktigi olarak degilde belki sıkıldigi hevesi kactigi icin yapmis da olabilir. ya da cok ilgiye sevgiye ac biri olmasi gerek. ama sonucta her turlu bi psikolojik sorundan kaynaklandigi kesin. ancak ben bunu bilerek yapilsin veya yapilmasin direkt hissettigim anda artik ghostlamaya basliyorum. bu taktikleri uygulayarak pesinden kosturtabilecegini dusunen insanlara yapilicak en guzel sey bence. hem teknoloji cagindayiz bunlari cabucak ogrenebiliyo insanlar salak degil yani artik
devamını gör...
bunu genelde yaşı çok büyük* meriçler yapıyor. ben kadın ruhundan çok iyi anlarım bunlar tecrübe yeaa diye yüksek ihtimalle kendini kanıtlama, hala paslanmamışımı gösterme arzusuyla hayatı boyunca öğrendiği her taktiği sırf karşısındaki insanın başını döndürüp elde etmek için yapıyorlar. oyunda tüm tuşlara basmak gibi bir şey. bir önceki entry'de de bahsedilmiş artık her şeyi biliyor, okuyoruz. ayrıca bilmesek bile bu tarz taktiksel şeyler samimiyet konusunda neyse ki sınıfta kaldığı için* anlaşılıyor az biraz, tuhaflık olduğunu insan hissediyor. içten gelen samimi bir ilgi ve özen çok farklı bir hal kendisini belli ediyor. yani yer mi lan anadolu çocuu... yiyedebiliriz* çok şeapmamak lazım*, profesyonel dengesizlerle karşılaşmamak dileğiyle.
devamını gör...
bonbalama aşkk
hepimizin hayatlarından geçmiştir böyle ilişkiler.
mühim olan yapmaması için konuşabilmeniz olmuyorsa yol vermeniz
kendinizden ödün vermeyin hırpalanırsınız, yazık olur.
devamını gör...
hayatımda bir kez maruz kaldığım, böyle bir şeyin olduğunu bilmediğim ve bunun bir manipülasyon olduğunun farkında olmadığım için bir süre "noluyo ya" olduğum bunaltıcı bir manipülasyon çeşidi.
love bombing yapan kişiler inanılmaz bir aşkla bağlıymış gibi davranır, sizi hayatının aşkı olduğuna ikna etmeye çalışır, bir nevi sürekli peşinizde gezer. hediyeler, sevgi sözcükleri, abartılı vaadler, aşkıma inanmıyor musunlar, bizim ilişkimiz çok özeller bilmem neler.. sevgi adı altında boğabilecek her türlü davranışı sergilerler

aslında esas merak ettiğim kısım bu insanların bunun bilincinde olarak mı yaptığı yoksa karşısına çıkan herkese mi böyle davrandığı. yani atıyorum birini çok istersiniz ve ona bu şekilde yaklaşırsınız, bu belki bir noktada kabul edilebilir ancak eğer ki konuştuğu herkese bu şekilde yaklaşıyorsa ciddi bir psikolojik sıkıntısı olduğu kanaatindeyim.

böyle bir şey olduğunu bilmediğimden 1 hafta kadar neye uğradığımı şaşırdım ben. ilk önce kendimi kötü hissediyordum, bu adamın sevgisine karşılık veremeyecek kadar kalpsiz miyim, nankör müyüm, ya ben onu bırakınca ağır depresyona girerse? gibi düşünceler beni epey huzursuz ediyordu. öyle yoğun bir bombardımandı ki sadece 1 haftalık bir ilişkide gece yatarken bile görüntülü aramanın açık kalmasını istiyor, sürekli evlenmemizden bahsediyor, beni karşısına çıkan kızların en muazzamı olduğum konusunda ikna etmeye çalışıyordu. kendisi yetmemiş, işin içine ablasını dahi sokmuştu. allah aşkına 1 haftalık ilişkide ben neden ablanla konuşuyorum?

bu adamın yanında bulunmak inanın telefondan görüşmekten daha zordu çünkü cidden dibimden ayrılmıyordu. özel alan falan hak getire. yok bu temas bağımlılığı da değil, kafede tuvalete benimle gelmesinin mantıklı bir açıklaması olabilir mi sizce? sürekli sarılmak, elinin belimden asla çekilmemesi, sürekli öpmek istemesi, sürekli ben karşısına çıktığımdan beri hayatında neler değiştiği, benim o kız olmam, acaba evlenince nerede yaşamamız.. sadece 1 hafta ya. sadece 1 hafta.

inanın insan hem boğuluyor hem de suçlu hissediyor, kendini nankörlükle, sevilmeye layık olamamakla suçluyor. bu durum beni bunalttığında ilk defa ghostlamadan bir ilişkimi bitirmek istedim. ondan önce doktor randevum vardı. doktora da benimle gelmek istedi ya. shshhshs. beni psikiyatrınla tanıştır beraber olduğumuzu bilsin diyor. gel de delirme. neyse doktora açtım bu durumu, doktor ayıktırdı beni.

karşıma alıp sen manipülatörsün demedim tabi. bitmesi lazım, ilişki istemiyorum dedim. adam bana diyor ki "yarasa sen hayatın boyunca sevilmemişsin" sevildim knk. ama inan böle diil.

ilk zamanlarda bunu sanırım uzun zaman sevgilisizlikten kaynaklı anlamadım diye düşünüyorum. anlayınca da can verecektim ama. yine hatırladım nasıl doldum ya. ne manyak insanlar var üf.
devamını gör...
#2336943 çok geçmiş olsun. aynı zamanda gözün aydın olsun. bir manyaktan kurtulmuşsun. tez vakit çoluk çocuk sevindirmelisin. şimdi o manyak boşandı beni hüüü diye ağlıyordur. ama akıllı kadınmışsın tebrik ediyorum. başkası olsa belki ayyy çok seviyor beni diyebilirdi.
devamını gör...
ayak fetişisti erkoların en sık yaptığı şeylerdendir...
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"love bombing" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim