bir türlü pkk terör örgütü ile bağlarını kopartamayarak siyasi potansiliyeni hiç etmiş şu an hapiste olan eski hdp eşbaşkanı.
devamını gör...
eşi başak demirtaş'ın hikayesini konu alan videoya ortalıkta
"140journos'un büyük cesaret göstererek hazırladığı yapım" diyenler var
ne büyük cesareti lan olmasi gereken bu hacı.
ülkede medya ölmüş diye 140journos'u allahlaştırmayın. olması gereken bu.
he son olarak da selahattin demirtaş siyasi rehinedir ve bu ülkede dönen tüm haltları da korkmadan cesurca söyleyebilen az sayıda insanlardan biridir. sol'la sağ'la kürtlükle türklükle alakası yok bu olayın. adam sağlam siyasetçidir. lafını esirgemedi. içerde de olsa yargı dağıttı hepsine çatara çutara. umarım çıkar ve en azından ailesi bir rahat nefes alır.
devamını gör...
öyle içerden bir yerden maaal maaal bakan biri. *
abisi terörist, kendisi teröristlerle iş birliği içinde olan, ciğeri 5 para etmez biri. sözüm ona özgürlüğü savunuyoruz deyip terör destekçiliği yapanların göz bebeğidir.
devamını gör...
pkk teror orgutunin siyasi uzantisi olan partinin eski baskani.
devamını gör...
140journos'un hazırladığı videodan sonra tekrardan gündemi meşgul eden şu an hapiste olan hdp'nin eski eşbaşkanı. her ne kadar onun da bir ailesi var şakı söyler edebiyat sever diye güzellemesi yapılmaya çalışılsa da pkk terör örgütünün siyasi ayağı olmasından dolayı hapisten çıkmasını hiç istemediğimiz birisidir.
devamını gör...
bu ülkede hukuk okuyup terör sevici ve destekleyici olmanın ne kadar kolay olduğunu gösteren siyasilerdendir. zaten bu ülkede ne kadar terorist varsa çoğu hukuk mezunu.
örn ; halk cephesi, dhkp-c gibi terör örgütlerinin silahlı propaganda birliklerini savunan avukatlar hep aynı dernekten ve bu işi gönüllü yapıyor. açlık orucunda ölen müzisyenler, savcı selim kiraz'ı şehit edenler, istanbulda kundaklama yapanlar ve niceleri, hepsi aynı kişilerce savunulmadı mı?
devamını gör...
hukuk okuyanların kendisini, gerçekte ne için içeride yattığını anlayamayacağı, hukuktan çok anlayanlar(?) tarafından dile getirilen hukukçu, siyasetçi.

mevcut konjonktürde işini korkusuzca yapan kimi aktivist siyasetçi ve gazetecilerin, hukukçuların da kendisini desteklemesi az buçuk resmini çizer aslında tablonun. demirtaş'ın da hdp'lilerin de gerçekte niye içeride olduğunu kestirmek zor değildir manidar zamanlamasıyla.

binaenaleyh alışagelmiş milliyetçi kafayla, terörize ederek sezar'ın hakkı sezar'a vermeyip bu kez gerçekten siyaseti dağa taşır, keyfi tutuksuz yargılamalara zemin hazırlayıp yağ sürersiniz birilerinin ekmeğine.

bunu da yarım yüzyıl daha yapacağız gibi duruyor görünüşe bakılırsa. iyi olur zahar.
devamını gör...
terörist denilen şahıs takriben 7 milyon insanın reyini almıştı. bu durumda türkiye’de milyonlarca terörist var.
peki hangi partilere oy atınca terör destekçisi olunmuyor? mesela yıllardır chp’ye oy veren ailem de yeni türkiye’de iktidar çevreleri tarafından “terörist” kategorisinde değerlendiriliyor.
“akp-mhp ittifakını yani cumhur ittifakını desteklemeyen teröristtir” dersek açık açık, daha rahat ederiz.
devamını gör...
hdp, sayın öcalanın çok önemsediği bir projedir
devamını gör...
10.
(bkz: terörist)
devamını gör...
11.
sözlükteki demokrasi algılayışının ne kadar gelişmiş olduğunun göstergesi olan başlıktır.
devamını gör...
terör sevici güya siyasetçi
devamını gör...
vasıfsız, terörist çocuk katili mahkûm.
devamını gör...
kandilin kuklası , tek bildiği ezik edebiyatı yapmaktır , siyasetten zerre kadar anlamaz

tam küçük emrah filimlerinde oynayacak bir tip sabah akşam " dövlet bize bohmii " diye ağlamaktan başka birşey bilmez
devamını gör...
küfür yasak.
devamını gör...
en buyuk hobisi daga cikmak, en buyuk hayali ülkeyi bölmek, en buyuk yetenegi magdur edebiyati yapmak, en buyuk idolu ise abdullah ocalan olan kisi olur kendileri...
devamını gör...
boş zamanlarında dağa çıkmayı çok seven, ciğeri 5 para etmez mahlukat.
devamını gör...
pkk ile arasına mesafe koyamayan kadıköy solcusu.
devamını gör...
türk polisi tarafından allahına kavuşturulan terörist artı hewal. hani önder aponun heykelini dikiyorduk en son noldu?
devamını gör...
selahattin demirtaş'tan bir demokrasi neferi, bir özgürlük savaşçısı çıkmaz. hdp'nin doğu ve güneydoğu yapılanmaları ilkel ve feodal aşiretçilik yapılanmasının birebir aynısıdır. batı illerindeki bu kardeşlik temalı sözde barış söylemleri kimseyi aldatmasın. doğu'da oy vermeye gitmeyen seçmeni tehditle ve cebr ile korkuttukları dün gibi hafızalarda. birkaç tane cihangir solcusunun makyajlamasıyla kimse gerçek yüzünü saklayamaz. bugün vatanseverlik kıstaslarını doğru anlamış bir türk çocuğu akp'ye muhalif olduğu kadar hdp'ye ve o sahte demokrat görünümüne de muhalif durmalıdır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"selahattin demirtaş" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim