1.
sorunlu olanın ne olduğunu sorgulamak lazım
devamını gör...
2.
tüm hayatını etkiler.. ve bununla da kalmaz ilerdeki çocuğunun falan da.. tabi kimse istemez elinden de bişey gelmez ama..
devamını gör...
3.
türkiyede çok olağan durum
devamını gör...
toplum sorunlarının başlangıcı oluyor genellikle.
devamını gör...
sorunlu aile hayatına, sebeplerine ve sonuçlarına dair merak ettikleriniz varsa hepsinin cevabı bende
devamını gör...
hep kırılıp bazen kırıp en fazla odana çekilmek ve haklı olsan da kimsenin gelmeyeceğini bildiğin halde gelmesini beklemek
devamını gör...
kaçmak istediğin ama kaçmak isterken bile esiri olduğun sorunlardır. senden bağımsızsa ve elinden hiçbir şey gelmiyorsa bile seni ister istemez etkiler. sen kendi hayatına devam etmeye çalışsan da arka planda hep var olmaya devam eder, huzur vermez. aile insanın evidir, çok güzel bir gün geçirsen bile günün sonunda ev diye geldiğin yerde seni sorunlar bekliyorsa bazı şeylerin gerçekten bir önemi kalmaz.
devamını gör...
annesinin doyuramadığını kimse doyuramazmış diye özetlenecek hayattır. sorunlu bir aile hayatınız varsa ; hayatta mutlu olma kat sayınız otomatik olarak yarıya düşüyor. sorunun büyüklüğüne göre de gittikçe azalıyor malesef...
devamını gör...
sorunlu kelimesi fazla göründü gözüme zira sorunsuz bir aile hayatı ne gördüm ne de duydum. sorunsuz görünenlerin de henüz asıl yüzünü göremediğimi düşünüyorum.
devamını gör...
önceden sorunsuzuz sanıyordum karantinada sorunlu olduğumuzu anladım
devamını gör...
herkesin aile hayatında az veya çok sorun olduğunu düşünmekteyim. bazılarımız hiç farketmiyor. bazılarımızsa geç de olsa farkediyor. bizi biz yapan şeydir aile. bazen daha çok düşünceye sevk eder. bazen ise umarsız olmamızı. etrafımızdaki çok sorunlu insan var. belki bizde o sorunlu kısıma aitiz. her neyse o sorunlar ailemizden bize kalan mirastır. bu mirası değerlendirmek de bizim elimizde.
devamını gör...
sorunlu aile hayatı genelde babalardan kaynaklanıyor. ve bir çocuğun kaderini de babası belirliyor maalesef.
devamını gör...
bu konuda iki tip uzak akraba örneği tanıyorum. ikisinde de baba faktörü eksik ve sorumsuz. ilkinde maddi zorluklar daha ön planda, öyle ki sabahçı olan kardeş okul çantasını öğlenci olana veriyor. tek çantayla kaç sene okuyorlar. ikisi de şu an çok iyi mesleklere sahip toplumda sayılan insanlar. ikinci örnekte ise maddi olarak iyi durumda aile, kendini kurtarabilecek imkanı olan kızımız kocaya kaçıyor erken yaşta peş peşe çocuklar doğuruyor, sefil bir hayat yaşıyor.
bilmiyorum bu konuda her zaman doğulan ev insanın kaderi olmuyor sanki, biraz da bizim elimizde. tabi hayata çok çok eksilerde başlayan normal adına hiçbir şey görmeyen bilmeyenleri ayrı tutuyorum.
devamını gör...
bütün dertlerin kaynağı, bütün kötülüklerin anasıdır. tüm hayatınızı etkiler, telafisi çok zordur.
devamını gör...
çeyrek asırdır yaşadığım çıkmaz.çözümü hemen hiç görüşmeyerek buldum.başka seçenek yok.cenaze,miras ve benzeri durum olması lazım.telefonda bile kavga ediyorsanız orda aileden söz edilemez.
devamını gör...
kişiyi ruhsal olarak çöküntüye uğratan durumdur sorunlu aile hayatı. mutsuzluğu, acıyı çok yakından tanıdıkları için hiçbir şey kolay kolay yıkmaz onları çünkü daha acısını yaşamışlardır, bilmişlerdir, görmüşlerdir. olgun olurlar. küçük mutlulukları bilirler. ve inanırlar ki kendi ailesini seçemedikleri için oluşturacak oldukları aileyi özenle seçer, çabalarlar.
devamını gör...
kişinin ileriki yaşlarında çok büyük sorunlara yer açacaktır. ailesinde yaşadığı sorunlar yüzünden hep kendini eksik hissedip sorunun kendisinde olduğunu sanacak maalesef bazı davranışlarda karşımızdakini hiç düşünmeden çok duygusuzca hareket edebiliyoruz oysaki onu yaşayan çocuğun ruhunda çok büyük bir eksiklik olacaktır. aileler bu konuda çok bilinçsiz hareket ediyor.
devamını gör...
ölüm gibi bir şey oluyor ama kimse ölmüyor
devamını gör...
başımıza gelebilecek bütün kötülüklerin atasıdır.
devamını gör...
liseyi/üniversiteyi şehir dışında okuyarak psikoloji üzerindeki etkisi bir nebze azaltılabilecek olan hede.
hep kıskanmışımdır mutlu aileleri. gerçekten varlar mı yoksa show business mi o da sorgulanır gerçi.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"sorunlu aile hayatı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim