çeşit çeşittir. bir tanesi an itibariyle kafa yaptı.
devamını gör...
en kötüsü bağışıklık sistemini düşürmesi. özellikle yüksek dozlarda alınıyorsa.
devamını gör...
uyku hali.
devamını gör...
uyku, halsizlik, baş ağrısı, bitkinlik hatta bir şey yapma isteğini dahi elinden alır. mümkün mertebe alınmaması gereken ilaçtır ama günümüz şartlarında her on kişiden yedisi maalesef alerji ilacı kullanıyor.
devamını gör...
uyku ve sersemlik yaptığı, bu sebeple yatmadan içilmesi önerilir. genelde bende bunları yapmaz. gün içerisinde içerim, azıcık bile uykumu getirmez. ancak çok yaygın kullanılan bir alerji hapı var ki bende kafa yapıyor. ben bunu uyumadan içsem de, uyumadan birkaç saat önce içip yaşayacağı kafayı uykuya denk getirmeye çalışsam da bu ilaç bende tam 24 saat kafa yapıyor.
doktora da sordum, dedim bu kuvvetli falan mıdır nedir? ortada jesse pinkman gibi geziyorum ben, gerçeklik algımı kaybediyorum. o da alerji ilaçları sersemletebilir dedi. dedim doktorcum, bak doktorcum* biliyorum, müdavimiyim. ancak dedim bu bana kafa yapıyor*. o zaman dedi işte 100 kişide 1 olan etkidir.
eve kolay ulaşılabilir bir ilaç bende kafa yapıyor *
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

ne eksik ne fazla
devamını gör...
davul gibi şişersiniz. biraz daha zorlarsanız böbrekler iflas eder. uzun uzun yazıp kafa açmak istemiyorum şu mübarek cuma günü. gidin namaz kılın, hayat kısa.
devamını gör...
etrafımda alerji ilacı kullandıktan sonra sinirli ve uykulu hissettiğini söyleyen çok kişi var. genelde bana hiçbir etkisi olmuyor, belki de artık tolerans geliştirdim ama birkaç defa avil yemişliğim var, 10 dk içinde sümük gibi bir varlığa dönüşüm. hayatımın en iyi uykularını çekmiştim sayesinde.
devamını gör...
hangi alerji ilacı grubundan bahsedildiğine göre değişen soru.

antihistaminikler mi, steroid grubu mu ? antihistaminikler ise kaçıncı kuşak; klasikler mi, yeni kuşak sayılanlar mı ?

velhasıl farmakoloji büyüdür, sihirdir.
devamını gör...
alerji haplarını ben de 4 yıldır kullanıyorum. ilk içtiğim zamanlar direk uykum gelirdi ve gece yatmadan önce içerdim. ilk bir yıl içinde herhangi bir sebepten dolayı gece içemeyip gündüz içeriğimde de aynı şey olurdu. 1 yıldan sonra uyku yapmıyor artık. fakat ağız kokusu ve koku alma konusunda sıkıntı yaşıyorum
devamını gör...
bazı alerji ilaçlarının aşşırı uyuma ya da uykusuzluk gibi yan etkileri olduğu görülmüştür.
devamını gör...
avil fena uyku yapar.
devamını gör...
anksiyete * bozukluğu

ilacı da söyleyeyim rupafin, sakinleştirip uyutacağına sürekli bir tetikte olma hali veriyor bana...

tetikte olmak derken aşırı bir tetikte oluş. bu dolap düşerse nasıl düşer'e varan bir tetikte olma hali.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"alerji ilaçlarının yan etkileri" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim