1.
duncan patterson'lı dönem ve duncan patterson'sız dönem olarak ikiye ayırabileceğimiz, hatta cavanagh kardeşler'in iyice kafa olarak kemale erdiği izlenimine iten, özellikle de a natural disaster'dan sonra pink floydian bir döneme giren ingiliz * eski doom, yeni prog rock grubu.

bir dönem her ergende tişörtleri vardı *
devamını gör...
2.
değişimini katatonia kadar keskin yapmasa da araştıran olgunlaşan ve bugün ki efsaneler arasına giren mükemmel grup. türkiye'de çok fazla seveni vardır. üzerine makaleler yazılası gruptur.
devamını gör...
her ne kadar türkiye'de bu grubu dinleyen kesimin çoğu poser olsa da bende yeri ayrı olan gruptur. gavurların dedikleri "dark times" yani bunalımlı ve tükenmiş hissedilen zamanlarda dinlediğimde müziği ve sözleri ilaç gibi gelmiştir.
devamını gör...
hayranlıktan öte duygular besliyorum bu grup için. beni öyle zamanlarımda yakaladılar, yaralarımı sardılar ki bırakamıyorum. bir de konserlerinde stüdyo kaydından daha güzel söylüyorlar. (bkz: flying)
devamını gör...
pandeminin bize kaybettirdiklerindendir. dağılmış olan ingiliz doom metal grubu.
devamını gör...
insanda çok farklı duygular uyandıran gruptur. yaptıkları müziğin depresif yanı ağır bassa da insana karanlık duygular hissettirmekten çok huzur verir. bir zamanlar türkiye’ye çok sık gelirdi ve biletler çok ucuz olurdu. tam bir öğrenci dostu metal grubu idi. allah rahmet eylesin.
devamını gör...
ergenliğimin büyük kısmında bana eşlik eden doom metal grubu. ilginç bir şekilde türkiye'de çok popülerlerdir. üstteki yazarın da söylediği üzere pandemi döneminde dağıldıklarını açıklayarak bizi yalnız bıraktılar. janr olarak doom metal desemde grup zamanla tarzını değiştirip, psychedelic ve gothic esintilere ağırlık verdi.

grubun kurucularından duncan patterson anathema'dan ayrıldıktan sonra mick moss ile birlikte (bkz: antimatter) grubunu kurmuştur. patterson daha sonra antimatter'dan da ayrılıp kariyerine solo projesi olan ion ile devam etmiştir.
devamını gör...
türkiyeden başka yerde dinlenmeyen grup.
devamını gör...
yılda en az bir kez türkiye de konser veren topluluk.
devamını gör...
ankara-if konserleri falan, mazi ya bu herifler.

youtube otomatik bunları çalıyor şu an ne alaka dedim ‘deep’ falan açtı.

baktım iyi geldi, bozmadık.

ohaa özlemişim.
devamını gör...
ne zaman okusam ya da duysam isimlerini, kahrolma sebebimdir. :( şu lanet dönemde en üzüldüğüm haberlerdendir.
devamını gör...
bir ara bunlar da türkiye'yi mesken tutmuşlardı.

mersin de bile konser vermişlerdi. ben de gitmiştim gerçi.

ha bir de sapık inek diye bir grindcore grubu vardı. şarkıları ile dalga geçerlerdi. adana underground hell fest'te onları da dinlemiştim.
devamını gör...
natural disaster'ın hindsight albümündeki versiyonu paket paket sigara içirtir, ciğerleri bitirir.
devamını gör...
13.yüzyılda katolik mezhebinde, bir tören düzenlenip açıkça ilan edilen aforoz, yani dinden çıkarma yetkisine verilen isim.
devamını gör...
a natural disaster, one last goodbye gibi sanat mirası kabul edilmesi gereken şarkılar yapmış grup gel gör ki parasızlıktan şuan ekipmanlarını satmak durumuna geldiler.
devamını gör...
flying diye bir şarkısı vardı.
lisede şarap alıp binlerce defa tekrar tekrar dinlerdim.

ergenlik işte. ama güzeldi.
devamını gör...
detone soliste sahip musiki topluluğu.
devamını gör...
(bkz: flying) şarkısı efsanevi olan grup.
devamını gör...
horus lupercall' yaralayıp chaos saflarına geçmesini sağlayan, horus heresy adı ile bilinen dönemi başlatan kaos tanrısı nurgle ın gücünü taşıyan kılıç.
ps: for the emperor.
devamını gör...
yeni keşfettiğim, dağıldıkları için konserlerine gidemeyecek olmamdan dolayı üzüldüğüm grup. şarkılarında duyguyu, dinleyiciye hissettirme işini çok iyi yapıyorlar. bir de bana göre konser kayıtları , stüdyo kayıtlarından daha iyi. (bkz: angelica) (bkz: flying)
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"anathema" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim