1.
ruh hastası rollerini mükemmel oynayan one flew over the cuckoo's nest, the shining gibi filmlerde devasa bir oyunculuk gösteren hollywood'un en iyi aktörlerinden ve hayranı olduğum güzide isim. allah uzun ömür versin.
devamını gör...
2.
here’s johnny!
devamını gör...
tarihin en iyi oyuncusudur kendisi
devamını gör...
gelmiş geçmiş en iyi joker oyuncularından biridir.
devamını gör...
the shining (film)'deki rolüyle aklıma kazınmıştır. olağanüstü bir oyunculuk sergiler. elbette kubrick'in rolü tartışılamaz burada da.

lakin daniel day-lewis tarihin en iyi oyuncusudur. jack nicholson ona çok yakın olsa da onu geçememiştir.
devamını gör...
milos forman’ın 1974’teki guguk kuşu (one flew over the cuckoo’s nest) fiminde akıl hastanesindeki randle patrick mc murphy adında bir deliyi canlandırmış, seyircileri neredeyse gerçek bir deli olduğuna inandırmıştır. hatta rolüne hazırlanırken, çekimlerin yapılacağı hastaneye bir ay önceden takma isimle yattığı bile söylenir. bu performansıyla en iyi erkek oyuncu akademi ödülü nü almış ve “bu ödül her yerde olduğu gibi, akademi’de de pek çok delinin bulunduğunun ispatıdır.” demiştir.

(kim ne derse desin bence) oyunculuğunun doruk noktası 1980 yapımı the shining filminde colorado’daki overlook oteli’nin kış bakımını üstlenen yazar jack torrance rolüdür.

o ve ailesi sırlarla dolu otelde kış bakımı için kaldığında, yavaş yavaş delirirken her mimiğiyle izleyicileri kabuslara boğmuştur. otelin labirent gibi koridorlarındaki kovalamacalar sinema tarihinin en iyilerindendir. yönetmenin stanley kubrick olması jack nicholson'un performansını arşa çıkarmıştır.

hatta kitabın yazarı stephen king yapılan filmi hiç beğenmemiş, kitabın özünden saptırıldığını belirtmiştir. haklı olabilir, kitapta pek çok detay bu filmde olmayabilir, zaten kubrick'in amacı da bence jack torrence karakterini parlatmak olmuştur. hani hafiften stephen king'in kıskançlığı bundandır.
devamını gör...
my motto is: more good times. demiş bir abimizdir.
çılgındır. sıkı bir los angeles lakers taraftarıdır.
amerikan güreşini de takip eder.
filmlerde set ekibine çok çektirir. dobradır. kadınlarla arası çok çok iyidir. hıyar herif ya:))
sektörün tam kalbinde koca ömrünü vermiştir. tabi şimdi ölümü bekliyor. allah gecinden versin diyelim.
en yetenekli aktörlerde ilk beşe girer ama bence de niro ve al pacino'dan sonra gelir.
şuna bak ya :) ve şuna da.
bence en iyi 5 filmi de sırasıyla şöyledir:
(bkz: the shining)
(bkz: one flew over the cuckoo's nest)
(bkz: chinatown)
(bkz: five easy pieces)
(bkz: professione reporter)
devamını gör...
bu herif.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
nevrotik rollerin altından çok iyi kalkabilen oyuncu. türkiye'de de bu tarz rollerin adamı ozan güven diyebilirim. biraz da yatkınlıkları var gibi.
devamını gör...
gerçek adı john joseph nicholson olan sinema oyuncusu.
devamını gör...
anger management filminde dr.buddy rydell'i oynar. komiktir.
devamını gör...
öldüğüne dair haberler dolaşıyor twitter’da, çok büyük oyuncuydu.
back to the future serisindeki performansıyla unutulmazlar arasına girmiştir.
ışıklar içinde uyusun.
devamını gör...
haftasonu simdiye kadar hic duymadigim, bilmedigim 2001 yapimi bir filmini izledigim aktör. film televizyonda almanca dublajli basladi. dublaj evlat olsa sevilmez ama almanca dublajdan daha korkunc cok az sey var dünyada. kendisini görünce izleyelim bakalim deyip internetten actim. eski bir amerikan filmi, hani eskiden starda yayinlanan ailecek izlediklerimiz gibi. kendisi o kadar iyi bir emekli amerikan polis memuru olmus ki, o kadar siradan görünümlü ki. filmde pedofil bir katili ariyorlar. ayrica hic de fena bir film degildi hatta bahsettigim hissi özleyenler, eskilere dönmek isteyenler mutlaka izlesin.

filmi yazmamisim ya, the pledge.
devamını gör...
"one flew over the cuckoo's nest" filmindeki deli hallerine, "shining" filmindeki "ne oluyor aga burada" ifadelerine ve hatta "batman" filmindeki ikonik joker gülüşüne rağmen kendisini her daim "chinatown" filmindeki sargılı burnuyla hatırlayacağım dev oyuncu.
devamını gör...
guguk kuşuyla zihnimize çakılmış hollywood’un en parlak çivisi.
devamını gör...
guguk kuşu' ndaki oyunculuğu kafama bir balyoz indirmiştir. etkisinden birkaç yıl çıkılamamaktadır. amerika' lı oyuncudur. 1930' larda doğmuştur.
stanley kubrick ile çekilmiş filmleri de mevcuttur.
devamını gör...
stanley kubrick in cinnet filminde oynayan oyuncudur.
devamını gör...
hollywood'un delilerinden olan aktör. annesi genç yaşta anne olunca ,çocukluğu anneannesi ve dedesiyle geçmiş öyle ki onlari anne baba annesini ise ablası olarak biliyormuş. bu gerçeği ise 30lu yaşlarının sonunda öğrenmiş. babasının kim olduğunu asla söylememişler. " easy rider" ve "chinatown " kariyerinin dönüm noktalarındandı . sonra zaten hepimizin bildiği prestijli filmlerde deli ve ruh hastası karakterleri layığı ile canlandırarak aklımıza kazıdı. tim burton'ın batman serisinde joker'i oynadığında ise 52 yaşındaydı .bir röportajında ise aşk hayatını “iki bin kadınla birlikte oldum, biri hariç kimse evlilik teklifimi ciddiye almadı.” diyerek tanımladı.aşırı fanatik los angeles lakers hayranı hiçbir maçı kaçırmamış hatta set saatlerini eğer lakers maçı varsa ona göre ayarlarmış , maça gider sonra sete gelirmiş. büyük hayranım , tarihin en iyi oyuncularından.
devamını gör...
guguk kuşu ve cinnet(shining) filmlerindeki rolleriyle akıllara kazınmıştır ayrıca kendisi joker karakterini de en iyi canlandıran aktörlerdendir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"jack nicholson" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim