reality show-yarışma-program / yerli
8 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

lanet giresice yarışma programıdır.
önceden canlı yayında daha hızlı cevap verenin oturduğu koltuğa şimdilerde mülakatla gelenin oturduğu koltuk.
en mal tipler de geliyor, en zekiler de.
ama malların önüne kolay sorular bırakılırken zekilere ecel terleri döktürülüyor. yarışmacının kabiliyetine göre seçmece sorularla reyting dizaynı yapılıyor. haliyle bizler de takip etmeyi bırakıyoruz. şimdilerde de kenan kekosunu sunucu yapmışlar. hiç yakışmıyor.
devamını gör...
özellikle insan elemek için sonlara doğru absürt soruların geldiği program. mantık yürütülecek soru sayısı 2 tane falan, gerisi de bilgi ile mümkün. başlangıçtaki kek soruları saymıyorum tabi.
devamını gör...
türkiye'de şu ana kadar bir milyonuncu soruyu üç kişi görebilmiştir.
birisi risk almıştır ve kaybetmiştir. 15 bin lira ile geri dönmüştür.
diğeri ise yarışmadan çekilip 250 bin lira almıştır.
üçüncü kişi ise bir milyonu kazanmıştır.*
devamını gör...
çok tuhaf bir yarışmadır.

ilk iki, hatta ilk üç soru o kadar basit oluyor ki. "yarın salıysa dün hangi gündür" gibi. şipşak 1500 lira cebe. böyle bir saçmalık olabilir mi?
devamını gör...
şu an yaşlı bir kadının çanakkale savaşı'nın hangi savaşın bir cephesi olduğunu bilemeyip telefon jokeriyle bir prof. dr. kişisine sorması üzerine bu profesörün de "balkan savaşı" cevabı verdiği yarışma.
memleket komple mankurtlaştı.
devamını gör...
dün akşam, lisede sınıf arkadaşım olan bir kızın yarıştığı program. o zamanlar da cahildi hâlâ da cahil. herkes çok sevmiş, samimi bulmuş anlamıyorum. neden cahillik ve yoksulluk güzellemeleri yapılıyor bu kadar?
devamını gör...
ilginç kriterleri var herkesi almıyorlar.
aradan ayıkladıkları kişiler de genelde tencere ile tavayı ayırt edemeyecek kadar kuş beyinli olduğu için kitleleri sinir harbine sokuyor.
neye göre adam kabul edebiliyorlar bilmiyorum
ülkede yaşayan insanların soruları yanıtlayarak , yarışmacıdan daha zeki olduğunu evdekilere kanıtladığı milli program.
devamını gör...
biraz önce türkçe öğretmeni bi ablamızın katıldığı yarışmadır. soru "hangi edbçi tbmmde görev almamıştır" idi. hayatında yalnızca bir kitap okumuş olan ablam bile sait faik dedi tek seferde. ablamız seyirciye sordu, seyirci mehmet akif dedi.. işte yalnızca bi kere sait faik okumuş olsalardı 48 km öteden cevabı bilirlerdi..

kurum lahmacun, 1999, "türkiye'ye dair analizler", istanbul, teras yayıncılık..
devamını gör...
zimbabweli siyahi abiler harikalar yaratıyor. yarışmacının refakatçisi arka planda dokuz doğurdu vjcjvj. çok sempatikler.

ek olarak calvin abimize daha fazla katılamazdım. biz de türkiye'de iş bulurken çok zorlanıyoruz.
devamını gör...
popüler bir bilgi yarışması.

geçen yıl ben de başvurmalıyım dedim. belki dönüş yapmazlar ama en azından aklımda kalmasın ve denemiş olayım diye başvurdum. çok heyecanlı bir süreç. bu heyecan belki güdüleyici oldu. formu doldururken bile çok fazla heyecan yaşatıyor.
bir hafta sonra dönüş yaptılar. pandemi süreci devam ettiği için kendimi tanıtan kısa bir video çekip verilen numaraya göndermemi söylediler. sanırım bir iki gün de süresi vardı.
heyecandan ne yapacağımı şaşırmış bir vaziyette birçok denemeden sonra her çektiğim video daha kötü oluyor hissiyatina kapıldım ve yeter artık deyip heyecanımın belli olduğu( belki daha iyi bir şekilde olabilirdi, olurdu) bir videoyu gönderdim.
tekrar bir dönüş olmadı. olduysa bile fark etmedim.
sonuç olarak aklımda kalmamış oldu.
devamını gör...
şu an amerikan lisesi son sınıf öğrencisi yarışıyor. bu akşamın mutluluk sebebi bu çocuk olacak. seninle bi'ton sorunun cevabını bilmeye çalışacağım erdem. lütfen erken elenme.

dip: erdem amerika'da makine mühendisliği okuyacak. kabulünü almış. yolu açık olsun. ayrıca 11 senedir gitar çalmasına da imrendim.
devamını gör...
bu sene katılmayı düşündüğüm yarışma. buradan gelecek paraya ihtiyacım yok aslında. amacım bilgimi sınamak, kenan imirzalıoğlu'na kimin daha yakışıklı olduğunu göstermek.

kazandığım parayı da sokak hayvanları derneğine bağışlayacağım nasipse.
devamını gör...
her izlediğimizde abimle bir yarışa girdiğimiz program. onun bilemeyip benim bildiğim sorulardaki havam inanın kimsede yok.
yarışmada bilindiği üzere çeşitli sorular soruluyor ve yarışmacı doğru cevabı bilmeye çalışıyor. elbette bazı joker hakları da bulunuyor.
devamını gör...
milyonluk soruda bu kadar basit soru mu sorulur be? görür görmez cevap belli zaten. bala hatun "beni seç, beni" diye bağırıyor şıkta. babası da bamsı beyrek diyor. dede korkut hikayesi sormuşlar soruda. bayındır hansız, bamsı beyreksiz dede korkut olur mu hiç?

(bkz: ha ha ha)
devamını gör...
ilk yayınlandığı 2000 yılında 500 milyar lira (500 bin lira) ödül veren yarışma.
o zaman bu ödülün ederi 800 bin dolarmış (günümüzde değeri 1.3 milyon dolar)

şimdi büyük ödül 1 milyon lira veya diğer bir ifadeyle 54 bin dolar.
1.3 milyon dolar nereee 54 bin dolar nereeee.

1 300 000 dolar
54 000 dolar
arada 24 kat fark var.
devamını gör...
ilk olarak kenan ışık'ın sunumuyla show'da "kim 500 milyar ister" adıyla başladığı hafta dört gün üst üste yayınlanmış, ertesi hafta salı ve perşembe gününe almışlardı diye hatırlıyorum. çünkü trt1'de "çiçek taksi" de salı-perşembe veriliyordu. kumanda kavgasından biliyorum. neyse show bununla reyting rekoru kırarken, yaz mevsiminin bitmeye yakın bir gününde yeni sezon tanıtımında bu yarışmayla beraber birkaç programını daha (kurtlar vadisi var mıydı hatırlayamadım) "yeni sezonda eskimiş programlar yerine yepyeni programlarla geliyoruz" diye resmen gömmüştü. evet gömmüştü diyorum, çünkü "eskimiş" dediği programlarından görüntüler de gösteriyordu.
meğersem bu show tv, "eskimiş" diye gömdüğü programları kanal d'ye kaptırmış. ondan dolayı fitne tohumları serpmişler. ama sonra n' oldu? show tv, parayı denkleştirince öbür sezonda "eskimiş" programları yayın envanterine geri aldı.
devamını gör...
kenan ışık'ın sunduğu günlerde adı "kim beşyüz milyar ister" idi. ilk başladığında beş yüz milyar bir milyon dolara eşitti. sonra dolar yükseldi beş yüz milyar lira yarım milyon dolar oldu. o sıralarda ben de katılmıştım.
devamını gör...
2011 yılından beri atv'de yayınlanan bilgi yarışması.
kenan ışık/ selçuk yöntem ve kenan imirzalıoğlu tarafından sırayla sunulmuştur.

ödül 1 milyon tl'dir.
yani yaklaşık 40.000 dolar.

yarışma kuralları


yarışmada toplam 12 soru yer almaktadır. 2. soruda 2.000 ₺, 7. soruda ise 30.000 ₺'lik baraj soruları vardır. yarışmayı kaybettiğiniz takdirde en son geçtiğiniz baraj sorusunun ödülü sizin olur. çekildiğiniz takdirde en son doğru yanıtladığınız sorunun ödülünü alırsınız.
devamını gör...
kenan imirzalıoğlu'nun sunumuyla atv de yayınlanan yarışma programı. bir yarışmacı 5 milyonluk soruyu açtırıp doğru cevabı vermiş, helal olsun. sanırım iki defa gördük 5 milyonluk soruyu.

soru burada
devamını gör...
odaya girdiğimde açıktı. curiosity 1.yılın sonunda hangi şarkıyı çaldı sorusu vardı.

reklama girdi netten bakarım dedim kapattım. sonra da bulamadım. bilen varsa sevabına mars aracı curiosity ilk görev yılını tamamlamayı hangi şarkı ile kutlamış.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kim milyoner olmak ister" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim