1.
insanın peşini asla bırakmaz gelir seni bulur öğren kardeşim öğren
devamını gör...
2.
biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümdengelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim.
devamını gör...
3.
sınavlardaki tek korkumuz..
devamını gör...
hayatım boyunca geçer not alamadığım ders.
devamını gör...
icat mı edilmiştir yoksa keşif mi geyiği bolca dönen alet.
devamını gör...
toplumumuzun genel anlamda sevmediği derstir.
devamını gör...
manitamın öğretmenliğini yaptığı bilim dalı. başka alan mı yoktu be güzelim hala çarpım tablosu ezberletmeye çalışıyosun :/
devamını gör...
en sevdiğim ders olmasına rağmen, "sen çok biliyorsun, git biraz kantinde otur" denilerek kovulmaktan kurtulamadığım, hayatın her yerinde kullandığımız, bilimdir.
devamını gör...
en nefret ettiğim derstir kendisi.
devamını gör...
10.
ya seversiniz ya da sevmezsiniz ortası yoktur özellikle üniversitede özlediğim derstir.
devamını gör...
11.
öğrencilerin en çok dert yandığı derstir. halbuki çok güzel ve lazım bir derstir.
devamını gör...
12.
sınavına en çok çalıştığım derstir.
devamını gör...
13.
göreceliliği, sıfıra yakın tek bilim dalıdır. aynştayn bile gelip üçgenin iç açıları toplamı 190 derecedir diyemez.
bir bilim adamından duymuştum, "eğer bir din kitabı yollayacak olsam bunu matematik dilinde yollardım" demişti. ilmihale, hacıya, hocaya, tesvire, yoruma, yanlış anlamaya mahal bırakmaz, ne diyorsa odur.
devamını gör...
14.
ilköğretimde kesirlerle anlatılan dersin zorluğu büyüyünce anlaşılıyor. bir bakıyorsun ki etraf olmuş pi sayısı, sinüsler, logaritmalar, fonksiyonlar, dolup boşalan havuzlar vb. bu derste bir problemi bulup çözmenin zevki başka, çözemediğin problem için üzeri karalanan her müsvedde kağıdının eziyeti de bir başka.
devamını gör...
15.
aşık olduğum ilim ,bilim dalı . sayıların dünyasıyla konuşmak çok keyifli.
devamını gör...
16.
evrendeki en eski dildir.
akıl yürütmeyi, mantık kurmayı ve analitik düşünmeyi öğretir. günlük hayatta karşınıza çıkan sorunlara karşı da bir çözüm bulmayı kolaylaştırır.
devamını gör...
17.
korkulu rüyam ,bazen ver yansın etmeme sebep. herşey senin yüzünden...daha iyi olabilirdik aptal..
devamını gör...
18.
hayattaki en adil sistem.
devamını gör...
türk öğrencilerinin başının belası olan bir derstir. aslında tüm sorun matematiği sadece geçilmesi gereken "bir ders" olarak görmeleridir. o olmadan hayatın olmayacağını, fiziğin, kimyanın, biyolojinin çaresiz kalacağını bilmezler. bu bilimler matematiksiz bir adım atamazlar, onu bilmezsen nasıl hesap yapabileceksin ki?

aslında kabahatın büyüğü öğrencide değil maalesef matematiği sadece formül ve sayılardan oluştuğuna inanan eğitim sistemimizdedir. öğretmenlerde bu sisteme bağlı oldukları için nasıl gördülerse ve kendilerinden nasıl öğretmeleri isteniyorsa o şekilde öğrencilere öğretmeye kalkarlar ve sonuç üniversite imtihanlarında yüzbinlerce öğrenci tarafından çözülemeyen dört işlem öncelik sıralı 9 : 3 x (7+2) sorusu, herkes kendi bildiği şekilde çözer.

matematikte formüller öğrencilere dayatılır, oysa ki her formülün geldiği bir yer vardır, onu öğretmeye çalışsalar belki de sonuç böyle olmayacak, gauss formülünü terim sayısı çarpı terim sayısının bir fazlasını yarıya böl şeklinde ezberletir dururlar. oysa ki şurada olduğu gibi öğrencilere öğretmek işlerine gelmez. sinüsü karşı dik kenar bölü hipotenüs derler, birim çemberi anlatmazlar.

öğrenciler üniversite imtihanında matematikten kaçmak için hukuk okumak isterler. eşit ağırlık (ea) puanı ile alan bölümde matematik gene karşılarına çıkar, sadece türkçe yapmak yetmez, mutlaka matematiği yapmak hem de iyi yapmak zorundadırlar.

sınava hazırlanırken "ben matematiği ne yapacağım, ileride markete gidince iki kilo integral, 3 adet türev mi alacağım" diye durumun ciddiyetini kavramazlar. oysa,bilmez ki ileride mühendis olduğunda hesap kitap yaparken türevsiz, integralsiz adam atamayacak.

veliler, çocukları bu dersten zayıf aldıkça çocuklarına hakeret ederler, sanki kendileri bu işin zamanında profesörüymüş gibi. suçlu hep matematiktir zaten ne gerek var ki ona?
devamını gör...
insanoğlunun icat ettiği en önemli ve en kritik şeydir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"matematik" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim