özellikle yakınındakilerle mesajlaşmak işkenceden farksız. anlatacak o kadar olay aktaracak onca duygu varken birkaç ruhsuz kelime buna engel oluyor gibi. sonuna kadar sesli konuşmanın taraftarlarıyız.
devamını gör...
yerine göre değişen durum.
devamını gör...
ses tonu her şeyi değiştirebilir kanısındayım. bu nedenle telefonda konuşmak cevap hakkımı kullanıyorum.
devamını gör...
konuşacağınız kişi ile aranızdaki yakınlığa bağlı.
devamını gör...
şayet aranan/arayan insan konuşkan biriyse sizi tutsak alıp 1-2 saat bırakmayabilir, ayıp olmasın diye kapatamazsınız ama mesajlaşmak öyle mi en azından müsait olunca cevap vermek gibi bir şansınız oluyor. bu vs de oyumu mesajlaşmaktan yana kullanıyorum, haricinde c şıkkı olarak yüzyüze konuşmak en mantıklısı.
devamını gör...
yaşa göre değişiyor sanırım. ergenken deli mesajlaşırdım şimdi ara, söyleyeceğini söyle ve kapat modundayım.
devamını gör...
iletişimin etkinliğini büyülten küçüğe sıralarsak sözlü iletişimin yazılı iletişimden büyük olduğunu görürüz. anlaşılacak bir mevzu varsa aramak en sağlıklısıdır.
devamını gör...
soz uçar yazı kalır dediğim durumdur. bazen konuşmak bazen yazismak ruh haline göredir.
devamını gör...
konunun aciliyetine göre değişir. ama bazı insanlar herkesi istediği zaman arayabileceğini sanıyorlar nedense çok rahatlar. mesai saatinde bana göre oldukça gereksiz konular için zır zır arayıp insanı meşgul edebiliyorlar, iş sonra geyik muhabbetine evriliyor, bir bakıyorsun seni yarım saat kırkbeş dakika alıkoymuş, ne konuştuk, hiç! işsiz misiniz oğlum nesiniz ya!
devamını gör...
10.
mesai saatleri dışında olmak kaydıyla arayarak konuşmaktır. tatlı bir ses tonu ile yapılan hoş sohbetler dakikalarca karşı tarafın tek tek ne yazıcağını beklemekten daha güzeldir diye düşünüyorum.
devamını gör...
11.
kişi ölmüyorsa ya da kaçırılmadıysa aramayıp mesaj atsındır.
devamını gör...
12.
uzun zamandır konuşmadığım biriyse ya da anlatılacak bir şeyler varsa aramayı tercih ederim. ama onun dışında mesajlaşma.
devamını gör...
13.
ne konuşulacağına göre değişen bir durum.
devamını gör...
14.
haber/bilgi vermek dışında, yüzyüze en güzelidir..
devamını gör...
15.
konuşmamak
devamını gör...
16.
mesajlaşmak. kullanılan emojilerle, çıkartmalarla duygu durumunuzu daha iyi aktarabilirsiniz. ayrıca yazmaya üşendiğiniz zaman ses kaydı atabilirsiniz, bu yüzden iletişimin daha güçlü olacağına inanıyorum.
devamını gör...
17.
bu sorunsalda mesajlaşarak konuşma taraftarıyım. konuşmadan önce iki kez düşünmenize rağmen er geç o ruh hâlinin dengesizliğini karşı tarafa yansıtabilir, kasıtlı ya da istemeden de olsa onu etkileyecek sözler sarf edilebilir. ancak yazarken yazdığınız şeyi göndermeden önce kontrol edebilme, hatta karşı tarafa gittikten kısa bir süre sonra silme imkânınız var (bu imkânı mavi tik yanmadan mesajı silen (gbkz: whatsapp), mesaj varsa dahi düzenleme imkânı sunan telegram sağlıyor). yazarken grupta değilseniz karşı tarafa mesajınız doğrudan gittiği için takıp takmadığını o mesaja verdiği cevap süresiyle rahat anlaşıldığı da bir gerçektir.
devamını gör...
ruh haline göre değişen bi durumdur. saatlerce telefon konuşmasını da severim mesajlaşılırken sırıtmayı da. ama kurabiye yaparken telefonda konuşmak en sevilesi.
devamını gör...
hiç muhatap olmamak.
devamını gör...
bir derdın varsa ara konuş tabıkıde kim ugraşacak pıt pıt pıt yazmakla.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"mesajlaşmak konuşmak vs arayarak konuşmak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim