hayır. sebebi yok. bu kadar.
devamını gör...
mini etek özgürlükse, özgürüz ikimiz de canım gelecekteki kocam. giy tabi. giymezsen boşanırım.
devamını gör...
giydirmek mi? eşim niye beni giydiriyor ha izin istemeliyim bir de
devamını gör...
muhtemelen yetişkin bir birey olarak kendi kendine giyinip soyunmayı biliyor olacaktır ama yine de ben eşimin elini sıcak sudan soğuk suya sokmam, yalnız başına giyinip yorulmasın derseniz neden olmasın.
devamını gör...
mutlaka sebebi olduğunu düşündüğüm durumdur. anlamadığım şu ki, bacak görünmüş veya görünmemiş, bu insanları neden etkiliyor? bacak yahu, bir şeyi de abartmayın.
ayrıca tabii ki herkesin hayatına kimse karışamaz. bana herhangi bir konuda "izin vermiyorum" gibisinden konuşulursa izin almadığımı hatırlatırım.
devamını gör...
eşim iskoç olduğu için sürekli diz altı etek giyiniyor. ''yaa kocacım çıkar şu eteği türkiyedeyiz yapma böyle şeyler'' diyorum, ''ille de kültürüm, ille de geleneksel kıyafetim'' diyor. ben çok isterim mini giyinmesini lakin ki ''iskoç aydınlanması'' dine, ekonomi özgürlüğü getirdi. bütün enerjiyi ekonomi üzerine harcadıkları için kılık kıyafet konusunda hala çok katılar.
devamını gör...
senin tercihin dışı olan bir durum, ülkede çoraba hallenen binlerce adam olduğundan mini eteğin etkisini var düşün. sığ bir düşünce yapın olmasa bile kendi ve eşinin rahat etmesi için giyilmez o etek. zaten rahatsız olduğundan muhtemelen kadınların çoğu uygun ortam olmadığında giymek istemeyecektir. yoksa her insan ne yakışıyorsa ne istiyorsa her zaman giymeli.
tanım uzun gelenlere dipnot: coğrafya kaderdir.
devamını gör...
yaşadığı ülkeyi iyi tanıyan akıllı bir kadın nerede ne giyeleceğini iyi bilir. sizin müdahalenize fırsat tanımaz. asıl problem mini etek giymesi uygun olan zaman ve mekânda eşinize giymemesi için baskı yapmanızdır. başörtülü bir kadına başını açması için baskı yapmanız ile aynı kapıya çıkar.
devamını gör...
başlığı görünce sinir küpü oldum. neden kafa sözlük bu kadar eril olmaya başladı? ne demek eşine giydirmek? beğenmiyorsanız siz giymeyin mini etek kadınlar istediğini giyer.
devamını gör...
saçma sapan, cinsiyetçi bir soru. benim ne giyip giyemeyeceğime ancak ben karar veririm. evlendiğimizde eşim benim vücudum üzerinde hisse falan mı alıyor da benim nasıl giyineceğim konusunda söz söyleme hakkını elde ediyor?
devamını gör...
kocam istediği şeyi giymekte özgürdür. kılık kıyafetine karışacak kadar öküz değilim.
şaka maka türkiye gibi bir ülkede toplu taşıma araçlarını kullanacağım zaman ben de giymiyorum etek. tecavüze uğrarım mağdurken suçlu duruma düşerim. bunlar istemediğimiz şeyler.
devamını gör...
doğru tahmin ettiğim yazar kişisinin açtığı başlık.
devamını gör...
ohoo, ben kendim bile giyerim.
devamını gör...
eğer kendinle ilgili derinlerde veya yüzeylerde bir problemin yoksa bunu bir "sorunsal" olarak görmezsin. bol şans...
devamını gör...
mini etek özgürlükse, özgürüz ikimiz de... (bkz: swh)

haluk levent'in şarkısı geldi aklıma. (bkz: acı çekmek özgürlükse)
devamını gör...
eşimin giymesine gerek yok ben giyerim. kimseye de kararım hakkında söz hakkı tanımam.
devamını gör...
bunu bu tarz görüşe sahip erkekler kendi aralarında tartışsın. bir sonuca ulaştığınızda bize de haber verirseniz seviniriz. bizimle beraber giyme şansını yakalarsınız belki. zira sizden izinsiz giymek istemeyiz *
devamını gör...
evlilik durumundan bahsediyorsunuz. sevgililiğin de artık bir adım ötesi. iki insan biribirinize söz veriyorsunuz. yani bir anlamda bazı özgürlüklerinizden zaten vazgeçiyorsunuz.

artık başka erkek ve kadınlarla ilgilenmeyeceğinize söz veriyorsunuz. sadakat sözü veriyorsunuz. sadece bu da değil; birbirinizi kırmamaya, anlamaya, hayatı paylaşmaya, hassasiyetlerinize saygı göstemeye söz veriyorsunuz.

mini etek giyen kadına erkekler bakar arkadaşlar. bu 10 bin yıl önce de böyleydi 10 bin yıl sonra da böyle olacak. bir kadın eşinden başka kadınları gözüyle kesmemesini nasıl talep edebilme hakkına sahipse, erkek de karısından diğer erkekler için daha az ilgi çekici kıyafetler giymesini talep edebilir. bu ne erilliktir ne de gericiliktir.

hatta modernizm disipline edilmiş bir beden tasvir eder. modern insan hayvandan ve ilkel insandan farklıdır, bu nedenle mahremini örtmelidir ana fikrinden yola çıkar. açık giyinmek geçtiğimiz yüzyılın ortasından itibaren cereyan etmeye başlayan postmodern evreye ait bir olgudur. giyim özgürlüğünü modernizm ile özdeşleştirenlerin bu ayrıma dikkat etmesinde yarar var.

eğer özgürlüğünüzden taviz vermek istemiyorsanız elbette seçenekleriniz var. ama evlilik doğası gereği özgürlükten fedakarlık etmek anlamına geliyor.
devamını gör...
eşlerin ilgili kılık kıyafet konusunda bir sorunu varsa istişare yaparak çözerler. başkalarına sorarak verilen cevabı örnek göstermek midir amaç?
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"mini etek özgürlükse eşine giydirir misin sorunsalı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim