türk siyasetçi. iyi parti sözcüsü. 1 şubat 1972'de trabzon'un çaykara ilçesinin eğridere köyünde doğmuştur.
devamını gör...
sivri dilli siyasetçi akıcı konuşuyor
devamını gör...
kimine göre kahraman kimine göre şovmen. bakalım tarih sahnesi hakkında ne diyecek?
devamını gör...
iyi partinin toplumsal olarak gaz alıcısı , hdp terör örgütüdür yahu dedirttirilen bir kişisidir. hdp parti sözcüsü olarak kınamak güzel ama başkanın hdp ile iş birliği yapınca pek bir kıymeti kalmıyor yavuz ağbey. sen trabzonlu adamsın , böyle şeyleri kaldıramaman gerekirdi.
devamını gör...
delikanlı bir adamdır. bıçkınlık bağlamında. davranışlarını siyaset süzgecinden geçirmeden, içinden geçtiği gibi davranırdı. son zamanlarda bunun biraz aşındığını gözlemliyorum. umarım yavuz ağıralioğlu içindeki yavuz başkanı tekrar ortaya çıkarabilir.
devamını gör...
son degisiklik ile tasfiye edilmesi isabet olmustur. partinden rahatsizsan istifa edersin. akp ve mhp var. bak git oraya.

ama olay rahatsizlik degil. birilerinin sozunu soylemesi ve partiyi icten kemirmesi oldu.

tasfiyesi ile iyi parti merkeze kaymaya basladi. bu sayede en az yuzde 2,3 oy daha gelir.
devamını gör...
milliyetçi muhafazakar kesimin güçlü hatiplerindendir. iyi parti'ye akp ve mhp'den kopup gelebilecek oyları toparlama becerisine sahiptir. aynı zamanda millet ittifakı içinde hdp karşıtlığını en üst perdeden dile getiren kişidir. eğer akp'ye giderse - bazı siyasetin s'sinden anlamayan beyin fukaralarının teorilerinin aksine - iyi parti'yi merkeze yaklaştırmak bir yana dursun tamamen hdp ile ittifak çizgisine çekip yüzde 2-3 oy kaybetmesine vesile olacaktır. bir seküler milliyetçi olarak ağıralioğlu gibi bölükbaşı ekolünün siyasetteki temsilcilerinin fikirlerinden zerre hazzetmesem de meral akşener'in dışarıdan aldığı üç kuruş fon hevesi yüzünden partisine verdiği zararı belirtmeden geçemeyeceğim.
devamını gör...
196sekiz youtube kanalındaki zor ama yine de sor programına konuk olmuş ve aşağıdaki altına imzamı atacağım sözleri şiir gibi söylemiş siyaset insanıdır.

"diyelim ki iktisadi olarak milleti rahatlatacak birtakım hamleler yaptı tayyip bey.
diyelim ki para buldu.
diyelim ki emekliye 1 verdiğine 3 daha ekledi.
diyelim ki ekmeklinin ihtiyacı olan parayı zam olarak da yansıttı.
diyelim ki çocukların burs borçlarını sildi.
diyelim ki çiftçinin faiz borcunu sildi.
diyelim ki ekonomik olarak rahatlattı, kısmi olarak piyasada canlılık sağlandı.

ona rağmen iktidarın karşısına geçecek ve diyecek ki muhalefet:
biz senden sadece iktidarı değil senden kalbimizi alacağız biz.
senden dilimizi, dinimizi alacağız, senden terbiyemizi devlet ciddiyetimizi alacağız.
karşılıksız tebessümlerimizi, senden kalbimizi alacağız.
biz sizin yaşadığınz ve bize yaşattığınız bu siyasi iklimde sadece iktidarı değil bize yaşattığınız huzursuzluğun bedelini alacağız.

dolayısıyla sadece iktisadi rahatlamayla avantaj kaybedecek muhalefet iktidar olmaya hazırlanamamış demektir. o yüzden coşkun bir iktidar iddiası parti galibiyetini değil memleket galibiyetini konuşmalı. %50 değil %100'ü konuşmalı, 50'ye 1 katmayı değil, 50'ye 50 katmayı ifade edebilmeli. 50'ye 50 katıldığı yerde seçim akşamı yumruğunu havaya kaldırıp kaybedenleri mağlıup ettim duygusuna değil bugün milletin kazanç günüdür diyebilme arzusunun iktidarını temsil edbilmeli."

9:00
devamını gör...
şu sıralar altılı masaya ve kk dayatmasına sert eleştiriler yapan siyasetçi. aslında düşünce şekli olarak cumhur ittifakından pek de farkı yok partisinin de aynı şekilde. bugünkü açıklamalardan sonra ya ihraç edilir ya da kendisi istifa eder aksi halde masadaki diğer beş partiden biri iyi parti ile kriz çıkarır.
devamını gör...

iyi parti milletvekili yavuz ağıralioğlu: çocuk katilini övenle kazanmaktansa kaybedelim...
bir kere öcalan'a katil demediniz, tbmm'de devlete katil dediniz. ben bu vebale ortak olmayacağım.

buradan
devamını gör...
ileriye dönük hamlelerdir. değişecek olan yeni siyasi dengeler, birçok siyasi figür için de kendini yeniden konumlandırma demektir. kendilerince türkiye'de hala bir merkez sağ boşluğu var ve mevcut erdoğan karşıtlığı, bu argümanların yürütülebileceği bir zemin değil, bir ittifakın başat unsuru değilseniz hiç değil.
akşener krizi sonrası oluşan toplumsal tepkiye rağmen bu türden çatlak seslerle büyük riskler almak için büyük oynamak gibi bir büyük mazeretiniz olabilir ancak. bunlardan bir şey çıkmaz çünkü türkiye'deki geleneksel sağ hamaset siyaseti iflas etmiştir. değişmesi ve yenilenmesi gereken en başta kendileridir.
devamını gör...
"müslüman olmayan kürt'e ve türk'e insan demem" diyecek kadar kendi ulusal benliğini araplara satmış, aşağılık, yobaz, gerici bir islamofaşist. ağıralioğlu yavuz, akmhp'nin, iyi parti'nin içine soktuğu bir parazit ve truva atıdır. zaten kendisi daha önceleri bbp'e bağlı alperen ocakları genel başkanıydı ve yazıcıoğlu muhsin'in yakın dava arkadaşıydı. ağıralioğlu yavuz gibiler, türk milliyetçiliğini asla temsil edemezler!..
ilgili linkler:
1) siyasetcafe.com/service/amp...
2) mansetaydin.com/amp/haber/1...
3) cumhuriyet.com.tr/amp/siyas...
4) onedio.com/haber/iyi-partil...
5) tele1.com.tr/iyi-partili-ya...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel ağıralioğlu yavuz'un kan donduran o skandal sözü
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel özdağ ümit hoca'mızın islamcı ağıralioğlu yavuz'a ve onun gibilerine verdiği ibretlik bir ayar
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel türkçü ilahiyatçı kılıç cemil hocamızın islamofaşist ağıralioğlu yavuz'a ve onun gibilerine verdiği ibretlik bir ayar
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel bu islamcı yobazın daha önceki skandal bir sözü. yorum sizin.
devamını gör...
sen demezsen deme kime ne ?
önce şu memlekette bir dna testi yapalımda
ne kadar türk var onu öğrenelim.
devamını gör...

biz türk’ün müslüman olmayanına türk demiyoruz. müslüman olmayan kürde türke niye insan diyelim? bizim için önemli olan, tarih sahnesinde var olduğumuz günden beri arkasında büyük irademizle durduğumuz şey allah’a kulluk davamız. bu sürecin hiçbir tarafında diniyle, imanıyla, sözüyle, ahlakıyla olmayanlar medeniyetimizi temsil edemezler.

laflarının sahibi birisi.

galiba kendisi de ülkenin yüzde doksan dokusunun müslüman olduğuna inanıyor.
bu ülkede müslüman olmayan milyonlarca insan var. gençlerin çoğu ateist veya deist oldu dindar nesil projesiyle. atadan dededen başka dinlere inananlar var. asya dinlerine, özellikle budizm'e bağlı çok insan var. koskoca türk ortodoks patrikhanesi var atatürk'ün kurduğu. müslüman olmadıkları için yunanistan'a sürdüğümüz karamanlılar vardı. protestan hıristiyan türk çok fazla var. az sayıda katolik hıristiyan türk de mevcut. koskoca bir türk yahudi cemaati var. ermeni kiliseleri ağzına kadar doluyor. bu saydığım cemaatlerin ve inançsız toplulukların hepsinden en az birer kişi tanıdım. hiçbiri de ülkesine ihanet edecek, bile isteye ülkesine ve milletine bir kötülük getirecek kişiler değildi. en yakın örneğini kahramanmaraş depreminde gördük. hatay'daki hıristiyan cemaatler, en büyük ibadethaneleri tamamen yıkılsa bile en hızlı ve en iyi organize olup yardım dağıtmaya başlayabilen gruplardandı. biraz okursanız birinci dünya savaşı ve kurtuluş savaşı'nda savaşan gayrimüslim askerlerin hatıratları var. gayrimüslimlerin askere alınmadığı bir dönemde hıristiyan subay niye var, gezmeye mi gitmiş bu adam? gönüllü olmuş, çanakkale'de ölmüş, iran'da ölmüş, suriye'de ölmüş.
bunların hiç biri insan değil, öyle mi?
siz kimsiniz de kimin insan olup olmadığına karar verebiliyorsunuz?
bir insanın insan olma kriteri müslüman olması mıdır? ortaçağda mıyız, islam toprakları dışında her yer dar'ül-harb mi hala size göre? dar'ül-harb halklarının kanı, canı, karısı helal mi? cizye vergisi mi verelim öldürülmemek için?
siz kimsiniz?
bu adam niye hala millet ittifakı içerisinde?
devamını gör...
seçim sürecinde söyledikleri tamamen doğru çıktı kendisini tebrik ediyorum.
devamını gör...
e hadi daha neyi bekliyorsun be adam bi oy bölücü hamle de senden bekliyoruz kuruduk titriyoruz hadiii
devamını gör...
anlaşılan o ki parti kuracak.. iyi partinin bittiğini, mhp.nin yerinde sayıp gerilediği, bbp.nin bir iki il ilçe dışı kşmlikleşemediğini, akp.nin selasının okunduğunun farkında. hırslı, agresif sevimsiz bir tip. iyi partinin bitiş, çözülme sürecinin mimarlarından..
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yavuz ağıralioğlu" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim