1.
kitap sever birinin başına gelebilecek en nefret edilesi olay. sırf bu yüzden en sevdiğim kitapları yedeklemişliğim var.

10 yıl önce bir kitabımı almıştı kuzen şimdilerde görüşmüyoruz bile ama hala aklım kitabımda onu vereydi bari..
devamını gör...
2.
ben de biraz bu tip konularda ne isterim ne veririm pimpirikliyim. e-booklara geçtikten sonra bu sorunu bir nevi aşmış oldum böyle dertlere elveda dedim diyebilirim
devamını gör...
3.
yenisi alınsa da yerini tutmayan, ama ben "onu" okumuştum hissini de beraberinde götüren, ödünç gittiği ellerden asla haber vermeyen, yapılması çok olası, yapılmasa iyisi eylemin bir ögesidir.

verilecek insan vardır, verilmeyecek insan vardır. doğru kişiyi bulduğunda takas usulünü hoş gördürten, yeni ve pahalı kitap masrafından kurtaran güzel bir şeydir.
devamını gör...
4.
sahibi olupta ilgi çekmiş olan bir kitabın sahibine öncelikle kibar bir dille bu kitabı alıp okuma ve ona kitabı bitirdikten hemen sonra geri verebilme ihtimalinin ne olduğunu sorup iznini aldıktan sonra kitabın tek bir zerresine zarar dahi vermeden sahibine kitapla olan işinizi tamamlayınca da ivedilikle geri teslim etmeniz gereken kitaptır.
devamını gör...
5.
en sinir olduğum durumlardan biridir şu ödünç kitap olayı, nasıl ki ben başkasının kitabını istemiyorsam onlar da benden istemesin arkadaş, kitaplarimla aramla bir bağ olduğu fikri neden akıllarına gelmez anlamıyorum, alt tarafı kitap değil yani olay
devamını gör...
6.
alırım ama veremem, kimse kusura bakmasın. kitapların dolaşımda olmasını sağlamak isteyen insanlara saygım sonsuz, ama bir gece aklıma takılıp beni yatağımdan kaldıran ve okumaya götüren o satırların ait olduğu kitabı yerinde bulamazsam ne olur?
devamını gör...
7.
yapmaktan keyif aldığım eylemdir.birinin kitap okuduğunu bilmek beni mutlu ediyor-hele ki altını çizdiğim,paragraf kenarlarına eciş bücüş notlar aldığım kitapları okuyorsa-.gerçi sırf bu yüzden kitaplığıma yeni ciciler eklenirken bazıları da yok oluyor. eğer ödünç kitap alanların karşısına çıkıp kitabımı istiyorum diyebilseydim daha fazla kitabım olabilirdi. fakat çoğu zaman istemem,kitabı çok beğenirlerse de hediye ederim. kitapları seviyorum ama elimde olup olmamaları çok önemsediğim bir konu değil.yine de kitap fiyatları göz önüne alındığında insanların kitaplarını paylaşmak istememesi kadar normal bir durum yok.kitaplarımı ödünç verirken beni durdurmaya çalışan kişi de annemdir.altmış-yetmiş liralık kitapları -fütursuzca- sağda solda gezdirmeme karşıdır. ama olsun.belki gelecekte kitaplarımı verdiğim kişilere daha dikkat ederim ve kitaplarım bana geri döner. 🙃🙂
devamını gör...
8.
çok istedi diye o zamanlar yakın arkadaşıma sevdiğim yazardan imzalı ödünç olarak verip, geri dönmeyen caanım kitabım
devamını gör...
9.
yapmamız gereken başlık.
devamını gör...
10.
kitap çalmanın daha yumuşak hali. insanlar alırken iyi verirken kötüdür.
devamını gör...
11.
iki defa kitap ödünç verdim ve sonuç hüsran oldu.
devamını gör...
12.
kimseye ödünç kitap vermeyin,eğer hayatını büyük ölçüde değiştirebilecek bir kitapsa belki..giden kitaplar geri gelmiyor,işin garibi unuttuğumuzu sanıyorlar..yapmayın şöyle şeyler aptal değiliz arkaaşlar.
devamını gör...
13.
ödünç kitap vermem. ödünç alırken “ben buna çöküyorum” derim. karşıdaki kibar olmak zorunda değil tabii.
devamını gör...
14.
aldılar ve geri vermediler
hayır isteyemiyorum da
devamını gör...
15.
kardeşim dahil bir çok kişiye ''geri almak umuduyla'' ödünç kitap verdim fakat ''kardeşim dahil'' kimse verdiğim kitabı geri getirmedi. ben de o günden itibaren kitaplarımı kimseye vermemeye karar verdim. bize gelip kütüphanemden okuyup yerine bırakabilirler.
devamını gör...
16.
ne almayı severim ve vermeyi fakat verdiğin kitap genelde aynı haliyle geri gelmez kıvrılır bükülür ve sonuç hüsran
devamını gör...
17.
lügatımıza kazandırılmış bu iki kelime, oldukça fazla kişinin canın yanmasına; en önemlisi benim canımı acıtmaya yetiyor. yeni bir khk çıkarılarak yasaklanmasını istediğim bir tümcedir.
devamını gör...
18.
verildiğinde geri alınmayan kitap
devamını gör...
19.
vermem..kimseden de almam
devamını gör...
20.
günümüzün eksikliği, kitap paylaşıldıkça değer kazanması gereken bir şeydir benim nezdinde. bir iki kişinin yapması gereken bir şey değildir , toplumsal olarak yapılan eylemde kimseyi rahatsız etmiyecektir. kitabı objeleştirmenin sorunlarını günümüzde dahil görmekteyiz. vitrin süsüne dönüşmüş kitap, gelecekte inanıyorum hak ettiği değeri tam manasıyla görecektir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ödünç kitap" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim