1.
1997 yılında eurovision şarkı yarışmasında dinle adlı parça ile 3. olan dünyalar güzeli türk şarkıcısı.
devamını gör...
2.
bence su gibi bir ses sahip, eğitimli müzisyen...
devamını gör...
3.
1997 eurovision 'da yarıştığı şarkıyı grup etnik ile birlikte seslendirmiştir. sonraları 'popçu' olmadığı için silindi gitti maalesef..
devamını gör...
4.
adını anınca akla ilk parmak zili gelen.
devamını gör...
5.
yanlış bilmiyorsam ülkemize eurovision müzik yarışmasında derece getiren ilk şarkıcıdır.
devamını gör...
eurivision'a önce 5 mevsim şarkısı ile katılan sonrasında dinle şarkısı ile katılan sanatçıdır.3. olmuştur.ancak bu derece sertab erener'in derecesinden de üstündür.çünkü hem bizim ezgilerimizle,dilimizle kazanılmıştır hem de jüri oyları ile kazanılmıştır.

bugünlerde istanbul da bir lisede müzik öğretmenliği yapmaktadır.ancak youtubedeki playlistinin bu denli az izlenmesi biz hayranlarını üzmektedir.
her ne kadar geç kalınmış olsa da bugün piyasaya çıksa alt üst edecek şarkıcıdır.
devamını gör...
beşinci mevsim parçası ne güzeldir ve ne güzel seslendirmiştir. maalesef temiz bir kaydına ulaşamadım hiçbir zaman.
devamını gör...
türkçe şarkıyla eurovision da en iyi dereceyi yapmış müzisyen.
devamını gör...
eurovision videosunu izleyip bu kadına sevgi doluyorum.
devamını gör...
eurovision şarkısı olan dinle için avusturya'lı bir besteciden yardım alınmıştır. bu kişi yabancıların kulağına hoş gelen türkçe kelimeleri seçip şarkının sözlerinin yazılmasında destek olmuştur.
devamını gör...
dinle parçası ile 1997 eurovision da ülkemizi başarılı bir şekilde temsil eden sanatçı. parçada kullanılan enstrümanlar ve ritim türkiye' yi en güzel biçimde yansıtır.
sanatçının şarkıya girişi başlı başına başka bir başlığın konusudur.
işte bu
klipte türkiye'nin kısa bir özeti gibi...
devamını gör...
ülkemize -arkadaki klavyeci abi'nin tüm çabalarına rağmen- ilk eurovision başarısını getiren sanatçıdır.

o zarafete, o sese, o parçaya hiç o abinin hareketleri yakışıyor mu? kimse uyarmamış mı?

bir yerde mikrofonu açık kaldığından sesi de geliyor galiba.
devamını gör...
gece gece aklıma gelen şanatçı.
"sana sormaya varmıyor dilim dinleeeeeeeee"

şarkının tam burasını onun gibi pürüzsüzce tek seferde geçmeye çalışıyorum ama her seferinde detone oluyorum. kaç defa denedim bilmiyorum ama yapamadım bir türlü.devamını gör...
en sevdiğim eurovision performansı şebneme ait gerçekten mükemmel bir sesi var.
open.spotify.com/track/2Ucr...
devamını gör...
geçenlerde haberi düştü önüme milas a atanmış ,müzik öğretmeni olarak... yıllar önce seyretmiştim dinle şarkısıyla eurovision'da nasıl etkilenmiştim. o zamanlar eurovision vardı tabii şimdi nerdee...neyse görünce öğretmen olarak haberde ay ne kadar tatlı dedim, ne güzel düzenini kurmuş ailesiyle mutlu görünüyor fotoğrafta...sonra yorumları okudum. insanlar yazmış ,şimdiye kadar meşhur olamamış mı veya kimse elinden tutmamış mı vs . belki de böyle bir hayatı kendisi tercih etti hiç düşünmediniz mi dedim kendimce...sanki herkes meşhur olmak zorunda...sanki herkes fenomen olmak zorunda ...sanki herkes popüler olmak zorunda.... kadın mütevazi bir hayatı seçmiş olamaz mı...ne mutlu televizyon da sosyal medyada internette pompalanan popüler olayım algısından sıyrılanlara... mütevazi bir hayatı seçenlere...hani var ya virginia wolf un şu sözü: ne hoş bir güzelliği vardır; hafif adımlarla, dünyadan gülümseyerek geçenlerin. kimseye bir kötülüğü dokunmadan yaşayanların.onurlu bir yaşamı seçenlerin...işte öyle birşey...özetle böyle olanlara her daim sevgi ve hayranlıkla bakıyorum.
devamını gör...
hepimizin dinle şarkısı ile bildiği 1997 yılında eurovision üçüncülüğü almış şarkıcı şimdilerde kendisi bir devlet okuluna atanmış...
bu dönemde maddi olarak kendini güvende hissetmek önemli tabii sevindim onun adına...
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"şebnem paker" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim