çok sevsem de, aşık da olsam canım yansa da bazı insanlar birbirleriyle olamaz, imkansızdır. olduramazlar. aşk her şeyi çözmez ki, keşke çözse, canım yanıyor, onu çok seviyorum. ama olmaz bizden. kabulleniyorum.
devamını gör...
basitliğe ve zayıflığa karşı duruşumu asla değiştiremeyek oluşumu kabullendim.
devamını gör...
kendimi bu kadar varedebiliyor, varoluşun ızdırabına ancak bu kadar katlanabiliyor, mantığımı da en fazla bu kadar kullanabiliyorum.
devamını gör...
çocuklarımı hâyâl ettiğim gibi yetiştiremeyeceğimi,çevre ile etkileşimlerinin onları,benden daha fazla etkilediğini kabullendim.
devamını gör...
olmayınca olmuyor. kısa ve net. bazen zorlamamak gerekir.
devamını gör...
düşene vururlar gözüm bu şehir trajedik
devamını gör...
rastgele bir yerde " hayal ettiğin ne gerçek oldu ki?!" diye bir cümle okudum. düşündüm ve fark ettim ki hiçbir hayalimi gerçekleştirememişim. hayır hayallerim uçuk değildi, imkansız hiç değil. nerede yanlış yaptım bilmiyorum. velhasıl kelam bu cümleyi okuduğumdan beridir hayal kuramıyorum kırılır korkusuyla.
devamını gör...
beni kırmak umrunda değil.
uzun zamandır değil.ama ben aptal olduğum için bunu yeni kabullenebiliyorum.
oysa sen hiç saklamaya calismadin.öyle hoyrat bi öfken var ki bana çünkü,vahşi hayvanlar gibi saldırdın her fırsatta.acımasızca,merhametsizce hırpaladın beni.her kelimen bir bicak darbesiydi bana da umrunda olmadı.
kırılmam,paramparça olmam umrunda olmadi.olmayacak.
beni seviyor musun hala?seviyorsundur herhalde ama artık şundan eminim:öfken,kinin,nefretin sevginden güçlü.
devamını gör...
ben zeki ama çalışmayan bir öğrenciyim
devamını gör...
kabullenemeyeceğimi kabullendim.
devamını gör...
spotify'daki yıllık 104k dakika dinleme rekorumu aşamayacağım*
devamını gör...
bazı şeyler için artık çok geç.
devamını gör...
galiba gerçek bir sevgiyi hiçbir zaman tadamayacağım. sevilmeyeceğim, el üstünde tutulmayacağım. doğru insanı hiçbir zaman bulamayacağım.

biz bu hayata izlemeye, insanların ilişkilerine imrenmeye gelmişiz.
devamını gör...
ihtiyarlık...
devamını gör...
bu devrin insanı değilim.
devamını gör...
bazı insanların tartışmasız salak olması. cehalet, görgüsüzlük, paravatsızlık... bunlar sahip oldukları diğer benzer özellikler. bunu başlangıçta kabullenmek istememiştim. nasıl ya hayır bu kadar da değildir, ben bu insanlarla aynı toplum da yaşıyor olamam gibi feryatlarım olsada maruz kala kala artık kabullendim. varlar ve proteinsizlikten herhalde ayıkamıyorlar.
not; yukarda aşkla ilgili bağlama çalanlar karşınızdaki isteseydi dağı taşı delerdi... kendinizden pay biçin ve kalbinizde o kişiyi aklamayın. siz yapabiliyorsanız oda yapar.nokta.*
devamını gör...
bazı ablalar ağır kafa açıyor. sısısııs
devamını gör...
kimsenin beni sevmeyeceği gerçeğini kabullendim, sorun yok, acıtmıyor.
devamını gör...
babamdan öte gibi gördüğüm dedemin vefat etmesi. özellikle de en ihtiyaç duyduğum zamanlarda.
devamını gör...
bazı insanların asla değişmeyeceği gerçeğini kabullendim. artık benden tavsiye istiyormuş gibi davrandıklarında, sanki gerçekten sorunlarını çözmeye çalışan biriyle konuşuyormuş gibi değil de "nasıl olsa ne söylesem, boşa konuşmuş olacağım." diye düşünerek en klişe tavsiye cümlelerini kullanıyorum. duyarsızlaştım mı evet belki de öyle oldu ama, artık boşa kürek çekmeyecek kadar akıllandım ve galiba olması gereken de bu...
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yazarların kabullendiği gerçekler" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim