uzun süredir kadınların "güvencesi" olarak görülen ve başımızdaki -bazı- yöneticiler tarafından iptal edilmesi istenen sözleşme resmî olarak iptal edilmiştir. recep tayyip erdoğan'ın kararıyla istanbul sözleşmesi'nden türkiye çıkmıştır.

kaynak
devamını gör...
cumhurbaşkanlığı kararı ile türkiye istanbul sözleşmesinden ayrıldı.
kaynak:anadolu ajansı
devamını gör...
bu sözleşmeden çekilme meselesinde kimin parmağı, kimin desteği varsa, her tecavüzü, her tacizi, her şiddet olayını destekliyor ve artmasını istiyor demektir. ne eksik ne fazla. tam olarak durum budur.
devamını gör...
sinsi sinsi gece çekilmesi. kadınlar olarak kendimizi sağlama alalım. açıkça söyleyeyim pamuk bana gireceğine, tecavüzcüye, tacizciye girsin modunda yaşarım bundan sonra.
devamını gör...
sanki uygulanıyordu.

t: çekilip çekilmemizin önemi olmayan haberdir.
devamını gör...
formaliteden bile korumak istemiyorlar.
devamını gör...
hükümetin bir gece ansızın ve apaçık bir şekilde şiddet faillerinin safına geçmesidir. yazık gerçekten.
devamını gör...
özellikle gecenin bu saatinde yaptınız. umarım bu kararı verenler bu sözleşmeye muhtaç kalır, umarım başınızı duvarlara vura vura parçalarsınız. ok size dönmeyecek sanıyorsunuz ama verdiğiniz kararların en büyük acısını siz çekeceksiniz. bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa bir gün ama o gün gelecek ve zerre vicdan duymayacağım hiçbirinize.
devamını gör...
korkuyoruz. biz kadınlar tecavüze uğrarız, öldürülürüz diye korkuyoruz. haklarımızı savunuyoruz, sesimizi duyurmaya çalışıyoruz ama sonuçsuz kalıyor. eğer bir gün öldürülürsek, tecavüze uğrarsak, şiddet görürsek suçlusu cezasını çekmeyecek, hatta elini kolunu sallayarak gezecek etrafta. buna fırsat veren, istanbul sözleşmesinden çekilen baştaki şahısların hepsine yazık.. gerçekten yazık.*
devamını gör...
birilerine fena rahatsızlık veren sözleşme. daha önce de varla yok arasındaydı ama en azından var diyebiliyorduk.
devamını gör...
türkiye'de kadın olmak artık çok daha zor
bir gecede çağ düştük. kızgınım.
devamını gör...
yerine mekke sözleşmesi gelecektir.
devamını gör...
teknik olarak bu sözleşmeden bu şekilde çekilmek mümkün değil fakat zaten kimse türkiye'nin demokratik kongo cumhuriyeti'nden daha demokratik olduğunu iddia etmiyor.
ek olarak sözleşme zaten uygulanmıyordu, dolayısıyla çilemizde, pardon hayatımızda ciddi bir değişme olmayacak. ölmeye devam edeceğiz.

e madem bu kadar girdik konu dışı ama can yakan iki ekleme de benden gelsin, dün iki yüz baz puan faiz artırımı ile büyük bir ekonomik açmaza girdik ya ona misilleme olarak yine, yeni, yeniden merkez bankası şeysini değiştirmiş malum şey. haziranda erken seçim ve ötesi var. sıkı tutunun hatta vaziyet alın buralar karışacak.

barbaros şansal da ne ah etmiş arkadaş bütün ülke boğuluyor ama ölen yok. öyle de bir ızdırap, öyle de bir döngü.
devamını gör...
(bkz: ışid bunu beğendi)
rte’nin kararıyla resmi olarak duyurulmuş rezil karar.

zaten rezil olan bir ülke daha fazla rezil olamaz merak etmeyin.
büyük ihtimalle ülkücüler çok sevinmiştir zira son günlerde sürekli kadın cinayetlerinde ve kadına şiddete ülkücüler haberlerdeydi.
kılavuzunuz cübbeli ahmet olursa burnumuz boktan kurtulmaz.

paranızı dolar ve euro’ya yatırın beyler.
bu tarz kararlar sadece türkiye bağlamaz!
aldığınız her siyasi karar ekonomiyi de etkiler.

hdp’ye kapatma davası.
gergerlioğlu olayı.
rte’nin putin’e destek mesajı
ve şimdi de bu.
gelecek hafta döviz artışları göreceksiniz.
devamını gör...
kadın olmak zordu, yine de bir yasamız var diyorduk, şimdi tek güvencemiz de elimizden alındı. dilerim allah 'tan ki bu yasayı elimizden alanlar, bu yasaya laf eden özellikle bağzı kadınlar bu yasaya muhtaç kalsın da neden bizim için tek dayanaktı dediğimizi anlasınlar.
devamını gör...
zaten uygulanmıyordu ama bu adımı atabilecek o yüzsüz cesareti bulabilmeleri... sadece oturup ağlamak istiyorum artık yapacak başka bir şey göremiyorum.
devamını gör...
bir kadın olarak çok üzgünüm, çok öfkeliyim. daha ne kadar öldürülme korkusu ve faillerimin ceza alamama kaygısıyla bu ülkede yaşayabilirim bilmiyorum. ülke kocaman bir can pazarına döndü. salgın, geçim sıkıntısı, eşitsizlik, vandallık, şiddet, toplumsal yozlaşma... en acısı da bunlara alıştırılmış olmamız. şaşıramıyor oluşumuz. hissizleşmemiz. bu devran nasıl döner ne zaman döner bilmiyorum ama ben artık dayanamıyorum.
devamını gör...
gece gece bir bakayım dedim, resmen kolum kanadım kırılmış hissettim. yangından mal kaçırır gibi ben yaptım oldu mantığı işte. yapsaydın ya bir referandum, bak bakim ne oluyordu, öyle uzaya kadın gidecek demekle olmuyor, kadının erdemli yaşam hakkını elinden almasaydın!!!
devamını gör...
kadınlara karşı olan nefret hukuki olarak da kanıtlanmıştır.
devamını gör...
zaten uygulanmıyordu da ulan göz boyamak bile mi umrunda değil artık ben vallahi kendimi kesicem şurada sinirden ya. ‘sorarlarsa var deriz’cilik bile yapılmıyor artık, inanılır gibi değil.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"20 mart 2021 türkiye'nin istanbul sözleşmesi'nden ayrılması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim