1.
zihnimiz sonsuz şekilde geniş ve içinde boğuldukça kimsenin seni tutmaması gerçeği ile yüzleşilen durum. yalnızız ve hepimiz yalnız öleceğiz
devamını gör...
2.
gözünü kapattığında içerde kimsenin kalmaması.
devamını gör...
3.
“insan sevgiye biri yanımızda olmadığından acı çekene dek dayanır;oysa gerçek yalnızlık dayanılmaz bir hücredir.”
tezer özlü’nün en sevdiğim cümlelerinden biridir..
devamını gör...
4.
düşüncelerimde kaybolurken genelde bunu da düşündüğüm oluyor, aslında böyle hissetmek psikolojik bir şeymiş kısmen doğru çünkü arkadaşlarım var olmasına rağmen 1 2 saat yalnız kalınca düşünmüyor da değilim yalnız olduğumu.
devamını gör...
5.
insan kendine bile yabancı olabiliyorken başkalarıyla yalnız olması çok normal geliyor bana
devamını gör...
6.
bana göre hayat koşullarında olan rahatlığa ve bolluğa bağlı gelişmiş bir durum. ben 2000 doğumluyum hiç bahsedilen o sıcak mahalleleri sıcak akraba ilişkilerini yaşamadım. gelişen dünyanın yarattığı yalnızlığın içerisine doğdum. o yüzden bu denilen his bende doğuştan var. sanki bu dünyaya uzay boşluğundaymış gibi hava da tek başımıza bir yere ait olamadan dokunamadan yaşamak için gönderilmişiz gibi bir his. bir umut belki böyle hissedenler bir araya gelip kendi mutlu anlarını bulurlar.
devamını gör...
7.
insanın içinde bulunduğu çevreden kendisini tamamen hiç hissetmeye başladığı anlarda yaşadığı duygudur. ve o anlarda en yakın arkadaş insanın kendisi olur..
devamını gör...
8.
kişinin ruhuyla alakalı olduğunu düşündüğüm bir konu. çoğu zaman hissetmem çünkü çevremde eğlendiğim vakit geçirdiğim huzur bulduğum insanlar var ama öyle anlar oluyor ki tamamen kendi benliğinizle baş başa kalıyorsunuz ben bunu ruhumun sıkıştığı kötü anlarda yaşadığımı farkettim ruhunuzu rahatlatın --- alıntı ---

omzunuzun üzerinden fırlatıp atabileceğiniz şeyleri yüreğinize dert etmeyin.

--- alıntı ---
devamını gör...
9.
ruh kalabalıktan boğulduğunda sende hem ruhsuz hem de yalnız hissedersin
devamını gör...
10.
kerem alışık'ın "melahat" isimli şiirinde melahat'in arkadaşına sorduğu soruydu ve buradan yola çıkarsak toplumsal kuralların dışında bir işler karıştırdığınız için yalnız bırakılmış veya yalnızlığı tercih etmişsinizdir

hayret kimse kaybedenler klubu repliğine bağlamamış
" bu kadar yalnız insan varken, bu kadar insan neden yalnız" diye.
devamını gör...
11.
hiçkimseden beklentin kalmamıştır ki.. kime gitsen hep bi bahane hep bi geçiştirme.. geceleri ağladığında gözyaşını silen kimse yok o kadaar çok tanıdığının içinde.. ama lafta hepsi dostun kardeşin?!
devamını gör...
12.
içine düşersen çıkması hayli zor durum sonra yıllarca kendini filozof sanıp etrafa saldıran şizofrenlerden oluyorsun
devamını gör...
13.
ınsan sosyal ve yalnız bir varlıktır.
devamını gör...
14.
en büyük yalnızlıktır kalabalık içindeki yalnızlık.
devamını gör...
15.
çoğu kez dile getirdiğim, beni çok defa anlatan, kalabalıklar içinde yalnız olmak, kişinin; çevresinde ki gelişmeler, konuşmalar, olaylar, gram umurunda olmaz. kafalarla arasında uçurum hisseder. düşünceler, fikirler, anlayışlar uç noktalardadır. yalnızlıktan ancak kendi gibi birinin yardımıyla kurtulur.
devamını gör...
16.
insanın kendini kendine açabilmesi ve kendini anlaması gerekiyordur bence. kendisi tarafından anlaşılamayan insan başkası tarafından da anlaşılmaz, yanından kalabalıklar geçip gitse bile bu his kalır.
devamını gör...
17.
kalabalıkların içinde yalnız olmaktır.
devamını gör...
18.
kareli gömleğin yaka cebi.
devamını gör...
kalabalıklar içindeki yalnızlıktır ve tam olarak öyle bir halldeyim. zaman ilacını kullanıyorum, bakalım sonuç verecek mi?
devamını gör...
çünkü çevrenizdeki hiç kimse asıl sizi tanımıyordur ve tanımak meziyetinde bulunma gayesi yaşamıyordur.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"her şeye ve herkese rağmen yalnız hissetmek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim