1.
türk yazar.
kinyas ve kayra’yı lisede okusaydım daha farklı biri olurdum.
devamını gör...
2.
zargana ile başlayan tanışıklığım, kinyas ve kayra ardından hala okumakta olduğum ziyan'la devam etmekte olan, yazdıkları beni ne kadar iterse o kadar daha çok okumaktan keyif aldığım yazar..
devamını gör...
3.
kitaplarına aşık olduğum, kalemine büyük saygı duyduğum yazar.
devamını gör...
4.
bitirdiğiniz her kitabının ardından ciğerimiz kalmamıştır dedirten güzide yazarımız.
devamını gör...
5.
belki de bu yüzden yok olup gitmekten korkmuyordu. var olmaktan yeterince korktuğu için.
az.
sevdiğim kitabın yazarıdır.
devamını gör...
6.
kendisi hepsiburada'nın youtube programına çıktıktan önce ve sonra olarak ikiye ayrılır benim için. hiçbir yazar kitaplarında kurduğu dünyaların neferi olmak zorunda değildir elbette ama reklam, reklam, reklam diye bağıran bir videoda kendisini dinlemek, üzmüştür.
devamını gör...
7.
kitapları, son bölümleri hariç müthiş. genelde son bölümlerinde ya konu saçmasapan bir yerlere gidiyor ya da bitirmek için acelesi varmış gibi geliyor. ilaveten onur saylak ile yaptığı işlerin hastasıyız. *
devamını gör...
bana yeraltı edebiyatını sevdiren yazardır. kendisini çok başarılı buluyorum.
devamını gör...
yurtdışında chuck palahniuk kimse bizim topraklarımızda da yeraltı edebiyatının usta kalemidir. daha, az, azil gibi romanların yazarıdır. şahsiyet dizisini de senaristidir. yeni kitap çıkarsa da okusam diye uzun süredir beklediğim yazardır. ayrıca kinyas ve kayra kitabında geçen şu cümle ile çok da etkilemiştir.
--- alıntı ---

"sorarlarsa, 'ne iş yaptın bu dünyada?' diye, rahatça verebilirim yanıtını: yalnız kaldım. kalabildim! altı milyar insanın arasında doğdum. ve hiçbirine çarpmadan geçtim aralarından..."
devamını gör...
10.
daha yazdığı ilk kitapla ödül alabilmiş, zihninden neler geçtiğini çok merak ettiğim yeraltı edebiyatı yazarıdır. (bkz: azil)
devamını gör...
aşık olduğum ama kendisinin bundan haberi olmayan yazardır. daha erken tanışma fırsatım olsaydı kitaplarıyla hayatımı daha farklı şekillendirebilirdim. yazarken ne şekilde yazıyor, kafasından neler geçiyor, beynini ve zihnini ekseriyetle merak ettiğin zat-ı şahanedir. saygılar.
devamını gör...
başıma bir iş gelmeyecekse beğenmediğimi söylemek istediğim çok abartılan yazar.
devamını gör...
piç güzeldi.
devamını gör...
ilk romanını 20'li yaşlarında yazmış yeraltı edebiyatına oldukça hakim bir yazardır.
özellikle az adlı romanı içimdeki oğuz atay sevgisini perçinlemiştir.
daha ve kinyas ve kayra romanları da alışılmışın dışında hikayeler anlatan kaliteli kitaplardır.
devamını gör...
tüm kitaplarını okuduğum belki de tek yazar. kitaplarının genellikle genç kuşağa hitap edeceğini düşünüyorum. yine de yeraltı edebiyatı seven herkes okuyabilir tabi. yaşım 30'a dayandığı için artık kitaplarını okuyabilir miyim ya da okumalı mıyım bilmiyorum ama mazi aşkından mıdır bilinmez hala en sevdiğim türk yazardır.
devamını gör...
hemen hemen bütün kitaplarını okuduğum, dahil olduğu bütün görsel medya işlerini izlediğim ve hatta dahil olduğu yayın ömrü kısa süren karakarga dergisi'nin bütün sayılarından da takip ettiğim yazar.

kendisiyle ilgili tek eleştirimse bazı betimlemelerde kullandığı dil üzerine. örneklendirmem gerekirse ziyan kitabından bir alıntı:

--- alıntı ---
konuşuyordum. dudaklarıma bastırdığım eldivenlerime anlatıyordum bütün bunları. delik ve yeşil eldivenlerime. bir lira. çift kat. ucuz olan nadir mallardan biri: eldivenler. elektrik sobasıyla ısınmaya çalışırken yanıp sararan eldivenler. donmuş tüfeğin namlusuna yapıştığı için kurtarmak isterken yırtılan eldivenler.
--- alıntı ---

burada kullandığı tarz bana biraz yorucu geliyor. yani betimlenen bir nesne var ve sürekli ayrı cümlelerde o nesne cümlenin sonuna gelecek şekilde betimleniyor ve noktalarla sürekli dur kalk yaptırılıyor.
devamını gör...
dahidir. dahilik bazen yazar için dezavantajdır. çok fazla özgün fikir üretir ve bunu kendi kişisel üsluplarıyla ifade ederler. ortalama okur için bu bir zorluktur. o fikir değil olay okumak ister. ve bu alıştığı bildiği dille yapılsın ister. günday fransa'da yılın en iyi yabancı yazarı seçildi. pamuk ve yaşar kemal hariç bunu başaran türk yok. kazanması çok zor bir ödül.
devamını gör...
bu dünya üzerinde beni fark etmesini istediğim sayılı insanlardandır. kitaplarını çok küçük bir yaşta okumuştum maalesef, tek hatam o oldu. hayatın gerçekleri hakkında hiçbir şey bilmediğim dönemlerde tüm pisliği göz kapaklarımdan içeri iteklercesine yazmıştı ve daha sonra bu yaşıma kadar yüzlerce kez aynı satırları evirip çevirip okudum. ruhuma dokunmayı ve yaralamayı iyi bilen dahi bir adam. yaraları zevkle taşıyorum, onu seviyorum.

azil ve ziyan favori kitaplarım. az'ı da oldukça sevmiştim ancak kinyas ve kayra'yı garip bir sıralama yaparak en son okumuştum. ona gelene kadar louis-ferdinand céline'in gecenin sonuna yolculuk kitabını okumuştum. bu sebeple kinyas ve kayra'yı ayıla bayıla okuyanlara bakıp o ustalık eseri değil kesinlikle, demek istiyorum. eğer öyle yorumluyorsanız popüler kültür kulaklarınızın köpeği olmuşsunuz demektir. her ne kadar ziyan ve azil'i daha çok sevsem de ustalık eserinin az olduğunu düşünmeden edemiyorum. okuyun ama çok okutturmayın, onu anlayacak insan çok kısıtlı.
devamını gör...
fazla overrated bulduğum yerli yazar.
devamını gör...
imza günlerinde sıra bekleyenlerden etkilendikleri kitaplar, şarkılar, şiirler bırakmasını ister. sıra o kadar uzundur ki saatlerce düşünecek vakit olur.
değişik yaşlardan okurlar aralarında en sevdikleri hakan günday kitabını, kahramanını tartışırlar. gaza mı daha etkileyici yoksa derda mı diye oylama yapmışlığımız var bir keresinde. (derda çıkmıştı açık ara)
üç beş cümlelik sohbetlerde gözlerindeki meraklı ve ilgili bakış okurun kalbini çalar. ben severim kendini, çok da zeki olduğunu düşünüyorum. kalemine sağlık.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hakan günday" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim