1.
kitap okumaya başladığım seri.
hala keyfim kaçtığında, moralim bozuk olduğunda ya filmini ya da kitabını alır hala okurum.
devamını gör...
j.k. rowling'in yazdığı fantastik evren
devamını gör...
okumadığım, izlemediğim eser.
devamını gör...
lord of the rings ile kıyaslayanlara hayret ettiğim ve içten içe üzüldüğüm ama kendi kulvarında fena olmaya seri.
devamını gör...
hem okuduğum hem izlediğim mükemmel seri
devamını gör...
seri filmlerini defalarca izleyip doyamayıp fan çekimi kısa filmlerle eksik kalan sahneleri de seyredettiğim ve severus snape karakterine hayran olduğum fantastik kurgu eserdir.
devamını gör...
tekrar tekrar baymadan kendini izleten her izlendiğinde ayrı tat veren seri.
devamını gör...
akşam fan filmlerini izlerken uyuyakaldığım tarihin en çok fanatiği bulunan film serilerinden biridir.
devamını gör...
bu filmin müziğinin büyülü olduğunu düşünüyorum, ne zaman karşıma çıksa rast gele herhangi bir gün, herhangi bir saat hemen açıp seriyi bitirmek istiyor insan
devamını gör...
10.
seri bittikten yıllar sonra yazarı tarafından yapılan açıklamalar güzelim seriyi baltalamıştır. j.k. rowling çocukluğumuzu rahat bırak diyerek bitiriyorum.
devamını gör...
11.
herkes tarafından torpilli bir karakter. hikayeye şöyle bir objektif bakınca insan sinir olmuyor değil hani.
devamını gör...
12.
ilk çıktığı yıldan bu yana seriyi sayısını unuttuğum kadar çok izledim. hala aksam yemeklerinde açar izlerim kaldı ki şu an yine ölüm yadigarları 2 yi izliyorum.
seri filmi olarak benim için ne lord of the rings ne godfather dır. harry potter insana hem mutluluk hem hüzün hem de pek çok hissiyatı bir arada yaşatan yegâne eser.
devamını gör...
13.
çocuk filmi.
devamını gör...
hayatımın büyük bölümünü paylaştığım, en sevdiğim kitap/film serisidir.
senede birkaç sefer maraton yaparak deşarj olurum, mutlu hissederim.
ayrıca kitaptan uyarlanan filmlerin başarılı olabileceğine en iyi örnektir.
devamını gör...
ben 16 yaşımdayken çok güzel ve eğlenceli olan seri idi. şimdi tabi kartlaştık, dnd wow vs derken wizard nedir nasıl olur öğrendik imamın abdest suyu gibi tat verir oldu harry potter.

arkadaşlar üzülerek belirtmek isterim ki, harry potter, ergenlerin birbirlerine ışıklı konfetiler fırlattığı, baş kötüsünün ise lise ele geçirmeye çalışıp beceremediği bir ergen dramasıdır. yani voldemort karakteri ortalama bir meslek lisesi serserisinden daha beceriksizdir.

yahu, adam sana ölüm spelli atıyor sen 7 kitap boyunca ekspelliarmus diyebiliyorsun sadece... hamamböceğine çevir ez sonra falan ? ne bileyim resist kas falan sonra elemental çıkartıp üzerine musallat et... değil mi harry ?

tabi bir de hype'ının üzerinden ortalama 20 sene geçmiş, bir sabah uyanıyorsunuz ve j.k rowling günümüz sjw'sine göz kırpıp ''arkadaşlar biliyor musunuz aslında hagrid bir trans erkekti'' diyebiliyor. ben tabi tüm bu alametleri artan menopoza bağlamakla beraber harry potter'ın 15-19 yaş arasında güzel kalan bir şey olduğuna inanıyorum.

ha delikanlı adam slytherin'de takılır öbürü ne o öyle ultraaslan fraksiyonu gibi...
devamını gör...
çocuk filminin çok ötesinde olan arkadaşlığı, birlik olmayı ve zorlukların üstesinden gelebilmeyi anlatan film serisidir.
devamını gör...
sevdiğim film serisi. çocuk işi der bazı ön yargı mahkumları. boşverin bu güzel seriden mahrum kalsınlar. ayrıca filmin lego setleri çok güzeldir.
ayrıca (bkz: yazarların hogwarts binaları).
devamını gör...
ingiliz dilinin en güzel ve en doğru şekilde kullanıldığı nadide eserlerden biri. dolayısıyla ingilizce öğrenen orta düzey öğreniciler için de anıtsal bir eser niteliğindedir. akademik cümleler içinde özgün kelimeler öğrenmek için seriden kesitlerin yer aldığı aşağıdaki eğitici videolara bakabilirsiniz. hikaye genel olarak okul ortamında geçtiği için dil akademik (ielts, toefl çalışanlar için faydalı), aksan ise çok akıcı ve anlaşılır.

devamını gör...
an itibariyle tv'de "azkaban tutsağı" na denk gelip izlediğim, çocukluğumuzun ve gençliğimizin fantastik evreni. 31 yaşına geldim hala hogwarts'ın siluetini görünce içim kıpır kıpır oluyor.
devamını gör...
geçen ay daha önce hiç sırayla ve tamamen izlememiş eşimle birlikte izlediğim film serisi. ben çok severim, ama hiç oturup başka bir şeyle uğraşmadan bende izlememiştim. sıcak çikolatalar, kestane kebaplar eşliğinde tam bir hafta her akşam film gecesi oldu.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"harry potter" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim