içimde kurt mu var nedir, oturup bir tencere yemek yiyebilecek gibi hissediyorum kendimi. o kadar acıktım ki şimdiden yarın kalkıp ne yiyeceğim hayalleriyle uyuyacağım.
devamını gör...
devamlı karbonhidrat tüketmekten mütevellit ortaya çıkan sonuçtur. protein insanı tok tutar, ve daha sağlıklıdır.
devamını gör...
#439606 ek olarak şekeri ve acıyı azaltması gereken yazardır.
devamını gör...
#439606
protein sağlıklı olduğu kadar pahalıdır da. maalesef ekmeği zor alıyor insanlar.
devamını gör...
psikolojik olabilir.
devamını gör...
kilo vermek istediğinde sizi sarıp sarmalayan ve de başarılı olan histir.
devamını gör...
o açlık beynin sana gönderdiği bir sinyal aslında. içerde bazı şeylerde sorun var demek istiyor. bir yolculuğa çıkmak lazım sorunu keşfetmek için. aşamadığın bir olay mı, stres mi yoksa sadece susadın ama şu içme alışkanlığın olmadığı için açlıkla karıştırıyor olabilir misin?
devamını gör...
az az sık sık yiyen diabet hastasi olma olasiligi yuksek insanlarin yasadigi histir. metabolizmasi hizli olan ve surekli beynini kullanarak is yapan insaarda da gorulur. misal ben.
devamını gör...
bir dahiliye uzmanına gözükmesi gereken insandır. önce şeker hastalığı ile ilgili basit testler yaptırılıp, yok ise bir araştırma hastanesine sevk istenip(ki istemeden edilecektir muhtemelen) sebebi bulunabilecek sorun.
devamını gör...
psikolojik olarak boş kaldığımız zaman,servisçe sürekli bir şeyler yeme eğilimine düşüyoruz.biraz önce (bkz: haşlanmış yer fıstığı) denedik şimdi de (bkz: şekerli salatalık)akımına kapıldık.
acilen ağzımızın flasterlenmesi gerekiyor.
devamını gör...
şu günlerde diyet yapmaya çabalayan şahsımın günün çoğunluğunda hissettiğim duygudur. yazık bana.
devamını gör...
if diyeti yapan benin sürekli hissettiğidir.
devamını gör...
büyük ihtimalle midenizi gereksiz yere şımarttığınızın ve sonrasında belki de kilo vermek için harekete geçtiğinizin göstergesi olan durum. zira eğer mide sürekli bir şeyler öğütmeye alışmışsa, azıcık da olsa aç kalmanız durumunda dünya başınıza yıkılacak gibi olur.

şu ara diyete niyetlendim. hiç de aç hissetmiyorum çünkü normal öğünler dışında pek bir şey yemiyordum zaten. midenizi, her istediğinde bir şeyler elde etme olayına alıştırmayın, sonra kurtulmanız zor olur.
devamını gör...
eğer cidden aç hissediyorsanız :(bkz: insülin direnci)
devamını gör...
tok tutan besinler yerine sürekli açlık hormonuna yenilen besinlerin tüketilmesidir. benim tavsiyem geceden cevizi suda bekletin sabah acıktığınızda için. gerçekten tok tutacaktır. eğer tutmazsa özelden mesaj atarsınız.
devamını gör...
muhtemelen büyük bir bölümümüz için (ben de dahilim buraya evet) can sıkıntısını yemek yiyerek doldurmayı kendimize şartlandırdık ve sıkıldıkça atıştıracak bir şeyler istiyoruz. herhangi bir sağlık sorunu; hormon bozukluğu, insülin direnci vs. olmayan biri için mantıklı açıklama bu. çözüm önerim henüz yok, başarabilirsem sizi de bilgilendiririm.
devamını gör...
dönem dönem bana uğrayan his. üç gün asla yemek yemek istemem, bir gün de önüme ne gelirse yemek isterim doymam.

yeme bozukluğunuzu kucaklamayın. sağlık önemli sağlık.
devamını gör...
aç değilim ama yiyorum bunu da açıklarsanız sevinirim.
devamını gör...
düzenli spor yapınca kaybolan histir.

bende öyle oldu en azından. sanırım yemek sırasında salgılanan dopamine ihtiyaç duyuyor vücut, ikame edince de idare ediyor başka şekilde.
devamını gör...
bugün hissettiğim durum. ara sıra geliyor yeme atakları. sağlıklı şeylerle geçiştirmeye calışsamda bir yerden sonra ipler kopuyor.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"sürekli aç hissetmek" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim