insanlara tahammül etmek. *
kendini anlatma isteği. *
devamını gör...
küçükken daha akıllıydım.şimdi işler biraz karışık.
devamını gör...
güven... tamamıyla yok olmasından korkuyorum.
devamını gör...
kolajen.
devamını gör...
kesinlikle insanlara güvenimiz. çok klişe ama o kadar gerçek ki sırf bu sebeple kimseyi ciddiye alamıyorum.
bir de bir şeyin yoluna gireceği inancı.
devamını gör...
çocuklaşma isteği..
devamını gör...
--- alıntı ---

çünkü büyüdükçe arzularım küçüldü, şaşkınlıklarım küçüldü, beklentilerim küçüldü. büyüdükçe öyle bir küçüldüm ki içimde taşacak bir şey kalmadı. büyümenin bir bedeli varsa işte bu, yarım metre uzadım, yirmi kilo aldım ve dünyadan vazgeçtim.
-emrah serbes, erken kaybedenler

--- alıntı ---
tam olarak bu.
devamını gör...
hayal kurmak.
devamını gör...
şu anda geçmişten bir şeyi özlüyorum neyi bilmem sıkıntısız sabahları mı bir yerlere yetişmeye çalışmakları mı öyle düşünmeden geçen günleri mi az bilmenin güzelliğini mi hangisi acaba... hepsine birden gençlik deniyor herhalde işte o gençlik de öyle geçip gitti el bile sallamadan... düşünmeden yapılan ne çok şey vardı ne güzeldi hepsi yalan söylemenin bile ayrı bir tadı vardı sanki insanın içini her sabah kaplayan bi heyecan olurdu şimdi katlanilamayan o belirsizlik bile bazen ne tatlı gelirdi... o hiçkimse beni yenemez saflığı ne güzeldi onu özlüyorum. hani o iyinin güzelin her seyi yeneceğine her seyi guzellestirebilecegine inanıyorsun ya işte bana yasadigimi hissettiren o inancmis. hani kalbini öyle katışıksız safça açıyorsun korkusuz ve bundan bana zarar gelmez diyorsun o hismis dünyayı yaşanır kılan...
şimdi bir adım atmadan kırk kere düşünüp kırk kere yokluyorum patır kütür yürümekmis gençlik dusebilecegini hiç düşünmeden. gidecek bir yerin olmasa da yola cikabilmekmis genclik hayat buyutunce gidecek kirk kapi da olsa bir şey ifade etmiyor. o kirk kapiya gidene kadar neler olur o kapıların ardında da ne dertler var bunların muhasebesini yaptığın gün bitti genç olmak...
devamını gör...
10.
ömür.
devamını gör...
11.
umut...
devamını gör...
12.
aşık olma ihtimali. aşk gençken hormonların tavan yapması ile ortaya çıkan bir libido yükselmesi hali.

yaş ilerledikçe libido azalıyor. ön lob gelişiyor ve hayata dair daha farklı hazlar peşinde koşmaya başlıyorsunuz.
devamını gör...
13.
heves.
devamını gör...
14.
bilgisayar ve telefon oyunlarından alınan haz. artık sanal dünyada birşeyler başarmak anlamsız geliyor. onun yerine her geçen gün kısalan ömrümüze değer katacak başka şeyler yapmak daha mantıklı geliyor.
devamını gör...
15.
iktidar.
devamını gör...
16.
en çok dünya yıkılsa bile kendi dünyamı yaşayabilmeyi özlüyorum ben. şimdi çevremdeki hemen herkesin dünyasında bir görevim var, bende bana kalan yer azaldı.
devamını gör...
17.
inanç.
devamını gör...
18.
tahammül ,tahammül azalınca dertler artar. dertler artınca saçlar azalır saçlar azalınca saç ektirilir para azalır. para azalınca tahammül azalır. kısır döngü işte böyle başlar.
devamını gör...
19.
hayal gücü, umut ,bütün güzel, iyi, motive edici ne varsa.
devamını gör...
20.
mutluluk
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yaş ilerledikçe azalan şeyler" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim