kendi dünyanda turlarken farklı dünyalara uğrayıp biraz soluklanmak. hayatının gerçeklerinden bir an olsun uzaklaşıp bir başka hayatın gerçeklerini iliklerine kadar hissetmek. kaliteli bir kitapta okuduğun karakterin her duygusunu yüreğinde hissederek yeri geldiğinde hıçkıra hıçkıra ağlamak, yeri geldiğinde sayfaları tebessümle çevirmek.
devamını gör...
kitap karakterlerden ziyade yazarı düşündürür bana okudukça yazarı sevdirir yazarı merak ettirir. bi insanı kimseye söylemediklerinden, sadece kendiyle olduğu zamanlarda yazdıklarından tanımak harika.
devamını gör...
düşüncelerin içinde bir arayışa koyulmak. bazen geri çekilip olan biteni seyre dalmak. bazen de sadece kelimelerin arasında gizlenecek yer bulmak. hayatta herşey üstüne üstüne gelirken kelimelerin arasında görünmeyecek olabilmeyi ummak. hiç kimseye anlatamadığın, ağzından bir türlü çıkaramadığın onlarca kelimeye, bir kelime ordusunun arasında rast gelmektir. anlamaktır. ve anlaşılmaktır okumak. okuyunuz. okutunuz.
devamını gör...
bazen okuduğum kitap yazarlarının beni tanıdığını düşünürüm çünkü anlattıkları beni anlatıyormuş gibi geliyor sanki bana özelmiş gibi.
devamını gör...
öyle kendine has bir eylem ki kitap okumak... modern dünyanın içinde kaybolan, yıpranan benliklerimize adeta bir ilaç gibi geliyor yazarların dehalarıyla oluşturduğu evrenler. bu arada iflah olmaz bir fantastik, gotik ve kozmik korku hayranıyım, her türlü kitap önerisine açığım naçizane dostlarım.
devamını gör...
çoğu insan zorunluluk olarak düşünür ama bana göre ihtiyaçtır.
devamını gör...
içinde bulduğun ruh halinden sıyrılıp bambaşka dünyanın kapısını aralamak. ruh temizliği.
devamını gör...
terapi yöntemimdir. ne zaman kaçacak yer arasam oraya giderim. bir kere olsun kapısı kapalı değildi bana.
devamını gör...
zor günlerinizi bir anda güzelleştiren aktivite
devamını gör...
10.
kendimi en huzurlu hissettiğim aktivite. kendi dünyamızdan çıkıp başka dünyalar da gezinmek daha güzel geliyor bana.
devamını gör...
11.
bazen bir ihtiyaç, benzen bir kaçış yolu, bazen de hayattan soyutlanma isteği
devamını gör...
insanın kendi hayal dünyasında o kitabı yaşayıp, hissetmesi
devamını gör...
“iki ömrüm olsun isterdim; biri yaşamak, diğeri okumak için.”
goethe
devamını gör...
sabahattin ali'nin

"bir kitabı okurken geçen iki saatin, ömrümün birçok senelerinden daha dolu, daha ehemmiyetli olduğunu fark edince insan hayatının ürkütücü hiçliğini düşünür ve yeis içinde kalırdım.

sözü tam olarak kitap okumanın insan da yarattığı etkiyi çok iyi ifade ediyor.
devamını gör...
ülkemiz de genelde şov amaçlı yapılan eylemdir. şöyle ki kitap masaya konulur ya da elde tutulur hemen güzel sözlerin olduğu sayfa açılır resmi çekilip instagrama yüklenir.
devamını gör...
üst tanım biraz haklı. instabookerlar kitaplarda seref haysiyet namus bırakmadı. çiçek böcek aramaya gidiyorlar kitap resmi icin. kitapligiyla tiktok videosu cekiyor muptezeller.
devamını gör...
bir nevi unutmaktır.
gözler açık uyumaktır.
başka hayatlar yaşamaktır.
devamını gör...
bir yıla yakındır kitap okumayan, edebiyata uzak kalan bir insanım. sürekli olarak ders kitaplarıyla ya da pozitif bilimlerle alakalı yazılmış kitaplarla haşır neşir oluyorum. üç gündür insanın aklını oynatacak derecede baş ağrım vardı. evde de yapacak hiçbir şey kalmayınca kıyıda köşede kalmış romanlarımdan birini alıp okumaya başladım. 90 sayfa kitap okumamın sonucunda -ki 40 dakikamı falan aldı- üç gündür geçmeyen baş ağrım geçti. şimdi kitap okumayacaksın de ne yapacaksın sevgili sözlükçü? al eline bir kitap, 10 sayfa olsa da oku. hem vücuduna, hem zihnine faydası var.
devamını gör...
insanlardan ve hayattan kaçıştır. içime kapanmak istediğim zamanlarda kitaplara sığınıyorum.
devamını gör...
hikaye olur roman olur...
kişiyi bulunduğu mekandan, zamandan farklı yerlere götürür.
eğer kendinizi kaptırdıysanız roman karakterleri ile beraber oturup güler, ağlar hatta onlarla tartışırsınız bile.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kitap okumak" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim