1.
ara sıra gelen istek, bir bana mı geliyor acaba bilmiyorum ama ara sıra sabahları tezek kokusuyla uyanmak istiyor gibiyim
devamını gör...
2.
köye gittikten 3 saat sonra vazgeçiyorum
devamını gör...
3.
ara ara hepimize gelen istekdir.

en azından benim için gerçekleştirmesi pek zordur, metropolün göbeğinde doğup buraların havasını soluyan, kargaşası ile beslenen insanların yapabileceği iş değildir.

40 yaşına kadar bu metropol hepimizi yıpratır, içimizden geçer anca öyle düşünürüz.
devamını gör...
4.
başta hiç istemeyip yaşamaya başlayınca alışılan hatta bağımlıs olunan durum
devamını gör...
5.
her yaz mevsiminde köye giden birisi olarak bu isteğin en fazla 21 gün sürdüğü test edilip onaylandi. telefon da cekmiyorsa bu süre 14 güne kadar düşmekte.
devamını gör...
hiç bir zaman istemedim bunu. şehir her zaman daha güzeldir.
devamını gör...
köy küçükken gidilen ve geceleri 10-20 kişi fareli bir eve sığışılan, ağlayarak gitmek istediğimiz ve babam bizi götürsün diye gözüne baktığımız bir yerdi. sonraları dedem öldü, gidemez olduk. şimdi senede bir falan günübirlik gidiyoruz babamla. çok özlüyorum hep. burada yaşasan yaşanır diyorum. hayat çok garip yani.
devamını gör...
yaşamayı istediğiniz köyde kavgaya çağırdığınızda eli sopalı minimum 10 adet akrabanız yoksa bir zahmet bu isteği kafanızdan atın. aksi taktirde anadolu irfanını yaşatarak öğretirler.
devamını gör...
hiç gelmeyendir. ben şehir insanıyım çok kalabalık şehirde de yaşamadığım için köy hayatı sevdam yok.
devamını gör...
hayatında yaşadığı sorunları, köy hayatında yaşamayacağını düşünen şehirli yazar beyanı.
devamını gör...
dışarıdan bakınca bir hevesle herkese cazip gelen istekdir. hayatında hiç soba yakmamış, sobalı evin zorluklarını bilmeyen ve o karda kış da sadece bir odada soba yanan evde bir sabah tuvalete gitsin, ertesi gün pişman olup eski şehir hayatına, sıcacık kombili evine özlem duyacaktır.
devamını gör...
şehrin kalbaligi stresinden bir an bogulanlarin isteğidi yaşamdır. ilk başlarda köy hayatı güzel gelir sonra sıkılır büyük şehrin kaousunu bile ozleyebilir.
devamını gör...
15 yıl köyde yaşadım.köy çocuğuyum. haliyle bazı şeyler söyleme konusunda hakkım olduğunu düşünüyorum.

öncelikle öyle pembe kıçlı bir romantizm değildir köyde yaşamak. doğanın dilinden ve hayvanların dilinden anlayacaksınız. ineklerin b.kunu temizlerken iğrenmeyecek, memesinden kene koparırken tırsmayacaksınız. köyde iş hiçbir zaman bitmez. sabahları daima erken kalkmak zorundasınız. kış şartları zorludur. çamuru var ,akan damlar olur.uğraşacaksınız.
toprağı işleyemeyi bileceksiniz.

ha bunun karşılığı ne dersen, eğer yalnızlığa alışmış ve sakinlik seviyorsanız, huzurludur. temiz havası, toprak kokusu. bunlar kıymetli şeyler. doğaya ait olduğunuzu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmazsınız.
devamını gör...
günümüz ve gelecek şartları için gerçekleştirmenin sağlıklı olmayacağı istek.
devamını gör...
hemen o isteği bulup öldürün sevgili romalılar. sakın ola ki köy güzellemeleri eşliğinde kalkıp hiç bilmediğiniz bir köye taşınmak gibi bir hata yapmayın. köy hayatı bildiğin kabile hayatıdır ve eğer kabilenizden kimse yoksa köyde sizi barındırmazlar. sürekli rahatsız ederler, sürekli tacize maruz kalırsınız ve kimse de kalkıp sizi savunmaz. bir anda hiç tanımadığınız adamların organize bir düşmanlığı/tacizi arasında yaşayabilirim diyen varsa denesin. ruh sağlığı kaybettiği en ufak şey olur inanın bana.
devamını gör...
köyde tanıdığın yoksa sıkıntı yaşarsın.bir üstteki arkadaşın dediği gibi türlü şark kurnazlıkları ve tacizlerle canınızdan bezdirirler.asıl anadolu insanı olmak bunu gerektirir.
devamını gör...
genellikle beyaz yakalarda yaz tatilleri sonrası, gittikleri yörelerden etkilenmeleri sonucu oluşan ve belli bir süre sonra gerçekleşmesinin imkansız olduğunu anladıkları istek.
devamını gör...
yok edilmesi gereken istektir. eğer köy kökenli değilseniz şehirde büyüdüyseniz yapamazsınız, sıkıntısı çilesi bitmez.
devamını gör...
son dönemde fazlasıyla içimde bulunan istektir.
gerek depremler olsun, gerek pandemi olsun şehir hayatından uzaklaşmak, daha doğal beslenmenin temellerini atma düşüncesi içimdeki heyecanı katlamakta.
devamını gör...
günümüz beyaz yakalı hayalidir. özellikle büyük şehirlerden ege kıyılarına göç ediyorlar. ara sıra da olsa köyle işi olan bana bu arkadaşlar gülünç geliyor. çoğu neyle karşı karşıya olacaklarını bilmiyor. şehirde doğmuş büyümüş bir kimse köy ortamında rahat edemez, imkanı yok. ha orda aileden kalma eviniz vardır, ara sıra gider kalır kafa dinlersiniz. yoksa bir ömür geçmez köyde.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"köyde yaşama isteği" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim