1.
insanın içinde ukde bırakanlar.
devamını gör...
2.
hayat hikayem
devamını gör...
3.
sevdiğim birinin vefatında yaşadığım duygular
devamını gör...
4.
sırf bu yüzden uzun zaman en yakın arkadaşlarıma bir şey anlatmıyorum diye bana küsmüşlerdi. ne yapabilirim ki bazı şeyler anlatılamaz.
devamını gör...
şükür anlattım kurtuldum , içimde tutarsam büyüyecek , çığ gibi olucak .. altında kalmaktan korkarım. anlatın duvarlara ,dağlara ,taşlara... ama susmayın. eğer bir gün susarsanız dökmediğiniz her bir göz yaşı hesabını tek tek soracaktır.
devamını gör...
bir çok insanın acıklı türk filmi seviyorum diye ağlanacak film arama sebebi. sorarsan film acıklı ama kim kimin neye ağladığını biliyor mu... bilmiyor.

diyeceğim herkesin bir derdi var durur içerisinde. ben en son sinemada babam ve oğlum filminde hıçkıra hıçkıra ağlamıştım. allahtan film herkesin ağladığı bir filmdi de bizde o kontenjandan yırttık.

devamını gör...
sadece ağlarım diye değil aynı zamanda hazır olmadığım için anlatamadıklarım...
devamını gör...
boğazını yakan o düğüme sebep olan insanlardan nefret ediyorum.
devamını gör...
yanında ağlayabileceğimiz insanlara anlatmalı ve bu yükten kurtulmalıyız diye düşündüğüm durumdur. kaldı ki ağlamak artık gülmek gibi doğal bir durum olarak karşılanmalı ve bu hususta bir toplumsal konsensus sağlanmalı. haksız mıyım? nedir bu ağlayan insan görünce verdiğimiz tepki? insanlar çevrenin tepkisine yahut tuhaf bakışlarına muhatap olmamak için içlerine ata ata ağlamayı unuttular. içlerindeki de büyüdü büyüdü dağ oldu. eee n'olcak peki şimdi? kaldılar mı o dağın başında bir başlarına.
devamını gör...
10.
benim yok sanırım öyle. ağlatırım anlattıklarımla ama ben ağlamam
devamını gör...
11.
muhakkak vardır herkesin içinde öyle yaşanmışlıklar. bazen sadece birine sığınıp anlatıp ağlamak iç dökmek istersin ama
içten içe anlatamayacağınıı da bilirsin..
anlatırsan çok ağlarsın çünkü..
devamını gör...
12.
zamanında yaşadım öyle bir durum. ama bilin bakalım ne eksikti? anlatacak kimse. gelse biri otursak sokakta kaldırıma. anlatsam anlatsam ağlasam. sussa sadece. beni o gecelerde tek bırakmasa. karanlıkta kaybolmasa içimde kalan son şeyler.
şimdi bir dizi izlesem, bir şarkı dinlesem ağlayasım geliyor. erkek adamız ya cengaveriz nasıl ağlayasın. soracaklar 'ne oldu?' bu soru için çok geç kalındı.
devamını gör...
13.
füze atsaydın başlığı açan arkadaşım..
bu durumu yakın zamana kadar çok yaşıyordum, en sonunda düşünürken bile ağladığım için konuşamıyordum kimseyle hiçbirşey, sonra o konuların kaynağını bulup çözünce, yine konuşmuyorsun ama bu sefer umurunda olmadığından konuşmuyorsun, artık hiçbirşey seni üzmediği için de, o konular hasbelkader açıldığında "yeri" geldiğinde fikrini sakince söyleyebiliyorsun.. işte o zaman suçlu kişiside seni anlıyor, bunu böyle yazması kolay ama halletmesi çok zor işler..
devamını gör...
14.
1960-2020 arası türk siyaseti
devamını gör...
15.
aldatılmam usta.
eyşan
devamını gör...
16.
kesinlikle işsizlik, evde sıkılmışlık, parasızlık, yalnızlık, evdekilerin anlamıyor olması, ...... ve hepsinin üzerine ayrılık.
devamını gör...
17.
--- alıntı ---

ve ölebilelim bu yolda dost, iyilik için savaştık “öldük” diyebilelim. çünkü sende bilirsin ki ölüm yeni bir başlangıçtır sonsuzluğa. sonra ağlayabilelim, sende takdir edersin ki ağlamak önemlidir. hani beraber okumuştuk ya o kitapta “ağlayabilirseniz, anlayabilirsiniz”. anlamak için benliğimizde idrak yollarımızdaki engelleri aşk ve şevkle kaldırabilmek için ağlayalım. ağlamalarımızın bir manası olsun. gözyaşlarımızı silelim karşılıklı, ayağa kalkalım sağlam bir şekilde ve yolculuk edelim.

--- alıntı ---
ismail özdemir
devamını gör...
18.
her şeyi çöp kutusu misali içime atmadığım için , çok da anlam yüklemiyorum artık. 20 yaşında olsam belki ama 30'a geldikten sonra , hayatın akışını da göz önünde bulundurunca , içimde kalacağına ağzımdan çıksın misali koyuyorum ortaya.

kural 1 : hayat adil değildir , alışın.
devamını gör...
19.
anlatmak ne kelime düşünürken bile gözlerimi yaşartan şeyler benim bunlar. bazen çok bunaldığımda çıkartır eski fotoğrafları açarım güzel bi şarkı o anlatamadıklarımı düşünürken hüngür hüngür ağlarım.
devamını gör...
20.
hayatımda çok yakın iki kişiyi kaybettim. bunlardan biri anneannem ve onun hakkında bırakın birine bir şey anlatmayı, yalnızken aklıma bir şey geldiğinde bile gözlerim doluyor. üstelik hiç duygusal olmadığım halde, çevremde beni ağlarken gören doğru düzgün insan olmadığı halde.
ne yazık ki bazı yaralar evvelden ruhumuza aşina, hüznünün de tarifi yok. ağlasan da anlatırken parça parça ayrılsan da geçmiyor. biliyorsun. muhtemelen bu başlığa yazacak bir seyi olan herkesin de bu anlatamadığı şeyler hep içinde kalacak.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"anlatırken ağlarım diye anlatamadıklarımız" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim