1.
birçok dost meclisinin ana muhabbet konularındandır.

fizik sınavına hazırlanmayan arkadaşımım kağıdını sınavda kendim doldurmuştum ve aynı cevaplarla ben 60 arkadaşım 90 almıştı. o gün iyiliğe küsüp karanlık tarafa geçtim. atom fiziğine de profesörlüğe de lanet ettim. bu da böle bir anımdır.
devamını gör...
2.
derste batak atarken müdür yardımcısının birden arama yapmak için girmesi ve bizim kağıtları toplayacak vaktimizin olmaması herkesin kahkaha atarak dakikalarca gülmesi müdürde dahil.
devamını gör...
3.
merdivenden inerken ceketimin cebindeki sigaram yerinden sıyrılıp müdür yardımcılarının oluşturduğu çemberin ortasına düşmüştü. buz gibi bir beş saniye falandı benim için.
devamını gör...
lisenin ilk senesinde sınıfta bulunan hoparlörü bozuk gibi göstermek amacıyla sınıfta bulunan üç dört erkeğin telefonlarından uğultulu sesler açması, bütün lise birlere bunun yayılması, hocanın ders işleyememesi, hoparlörü yerinden sökmeye çalışması, sökmesi... güzel zamanlardı sahiden.
devamını gör...
okulun asansörünü tamire gelen abilerin okulun tavanının kapısını açık unutması sonucu bir sene boyunca okul tavanında sigara içmemizdir. bütün hocalar bizi dışarda düşünürken biz içerde sigara içiyorduk çok havalıydı. seneler sonra bile gururla hatırlayacağım.
devamını gör...
liseye yeni geçmişiz masa kurmuş 5 6 kişi sohbet ediyoruz ben de duvardaki mini panoyu atip tutuyorum sohbet esnasinda. işte burasi ortaokul değil büyüdük birbirimizi koruyup kollamaliyiz her şeyi gidip hocalara ötmek yok falan filan. o muhabbet esnasinda mini panonun yere düşüp kirilmasi nöbetçi öğretmen sınıfa girer girmez masadakilerden birinin ' hocam nickimicalmislar panoyu kirdi' diye beni göstermesi *. asla aşamıyorum ben bu olayı arkadaşlar.
devamını gör...
onun o köşeden dönmüş olması...
devamını gör...
lise 3 son cuma, herkes gitti okuldan bir biz kaldık 4 kişi. üst kattaki sınıfları tek tek gezip elimize geçen sıraları, masaları, sandalyeleri hatta öğretmen masasını bile camdan aşağı atmıştık okulun arka tarafına 3. kattan.

sonradan düşününce iyi cesaret etmişiz, birisi görse yakalasa bizi devlet malına zarardan baya canımızı yakarlardı.
devamını gör...
lise 3, arkadaşımla asansöre bindik .(çok sık binmiyorduk hadi bu sefer binelim demiştik) diğer sınıftaki 1-2 kişi bize garip garip baktı biz anlamadık tabi, asansörün içinde aynada saçımızı düzeltiyoruz, salak salak şarkı söylüyoruz. sonra asansörün kapısı aniden açıldı -diğer sınıftaki bahsettiğim kişiler açtı- ve biz yukarı çıktık sandık. meğerse asansör 2 haftadır çalışmıyormuş. ama bir 2 saniye falan asansörde zamanı büktüğümüzü düşünmüştüm o şaşkınlıkla.*
devamını gör...
10.
a isimli bizim üst kat sınıfımızda olan bir arkadaşımız yerdeki mermerlerin arasını delerek bir delik oluşturmuştu. üst kattan su döker ve bizim sınıfımıza gelirdi. bu olay okuldan atılmasına sebep olmuştu.
devamını gör...
11.
beden eğitimi öğretmenine "bu okulda parayla not mu satılıyor?" deyişim.
devamını gör...
12.
lise son olduğumuzda alt sınıflara arama var diyerek sigaralarını almamız ve yan taraftaki eml'ye giderek satmamız, başka gelmiyo aklıma siyah ekran
devamını gör...
13.
yaklaşık 5-6 tane sınıf defterini yok ettik sonrasında üst sınıflar disiplinlik oldu, kapıyı 2 defa bilerek kırdık ,sahte izin kâğıdı ile okuldan kaçarken kapıda müdürle karşılaştık.birçok illegal suça karıştık velhasıl pişman değilim güzeldi.
devamını gör...
14.
lisede okul gezisinde kaybolmuştum. kabustu.. aslında komik olan, beni ararken bir kaç kişinin daha ortadan kaybolması. millet beni arama bahanesiyle izini kaybettirip sigara yakmış, ortamı şenlendirmiş.. neyse olan bana oldu. onları ararken, bin ton laf işitmiştim. otobüsteki liseliler de bu olaydan sonra adımı ezberlemiş oldu ama okulda kaçak kız demeyi tercih ettiler.
devamını gör...
15.
tuvalet kapısının üzerinde tutma yeri var barfiks çubuğu gibi . bizde onları tutup barfiks çekiyorduk. sonra benim çubuk koptu ve totomun üzerine düştüm. sonra bir baktım bizikimlerinde düştü . bi baktık bütün çubuklar düşmüş. saniyesinde olay yerinden kaçtık.müdür bunun muhabbetini 2-3 ay boyunca yaptı ama allah tan sorunsuz şekilde kurtulduk *
devamını gör...
16.
liseler arası basketbol maçları düzenlenirdi, hâlâ yapılıyor mu bilmem. sağlık meslek lisesi ile maçımız var, sadece bir avuç öğrenci gitmişiz izlemeye. öyle uyduruk bir lise takımı, hepi topu 5 adam var yedeklerimiz bile yok ama kazanırsak dünyalar bizim olacak. hepimiz yerimize yerleşmişiz, maça yarım saat var ya da yok. ragıp hoca koştura koştura bize geliyor ama ben farkında değilim ağzıma cips tıkıyorum. tuttu kolumdan, ilker midesini bozmuş gözünü seveyim yerine geç diye sürüklemeye başladı beni. el mecbur hocaya hayır denir mi diye giydim formayı çıktık oynadık. çok az farkla maçı kazandık üstelik. gerçi ben forma mabadımdan düşmesin diye bir elimle şortu tutarak oynuyorum öyle bir rezillik. ertesi gün bizi koyun pazarındaki kurbanlık koyunlar gibi dizdiler kürsüye, müdür tebrik konuşmasını yaptı; isimlerimizi okuduktan sonra tek tek elimizi sıkıp bırakacak bizi. sıra bana geldi, ilker gel oğlum diyip kutladı beni. hocam dedim bir yanlışlık var. durdu bana baktı sonra erkek tıraşı saçıma baktı iki saniye bir sessizlik oldu. müdür bizim ragıp hocaya dönüp tüm okulun duyacağı şekilde tüm şaşkınlığı ile bağıra bağıra "ragıp hocam, kız bu" dedi. komik olan olaydan ziyade müdürün suratında ki şaşkınlık ifadesidir benim için. zamanında saçım yüzünden kız giyinme odasından çıktığımı gören hocalardan azar yemişliğim bile vardır.
devamını gör...
17.
stüdyoda gitar çalmak, fidangörde gezmek, bayram harçlıkkarıyla house party, ceren
devamını gör...
dünya kupası berezilya türkiye maçını çoğu lisede olduğu gibi spor salonunda topluca izlemektir, lan ne ezikmişiz bee demişimdir ama eğlenceliydi tabii.
devamını gör...
unutulan lise anısı yoktur.
devamını gör...
mezuniyet törenine beatles gelmişti. ama vasat parçaları ilgimizi çekmemişti. onlar konser verirken biz adam asmaca oynamayı yeğlemiştik. güzel günlerdi.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"unutulmayan lise anıları" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim