2000 yılı ve sonrasında doğan kuşak.
devamını gör...
birçok şeyi değiştirebilecek kuşaktır. ne kadar çok o kadar iyiler. (bkz: bütün ümidim gençliktedir.)
devamını gör...
sadece siyaseten ümitli olduğum kuşak.
devamını gör...
diğer kuşaklara göre daha özgür, daha eleştiren ve öğrenmeye açık kuşaktır. fakat teknolojiyle birlikte bunu körelten mensupları da bir hayli fazladır.
devamını gör...
küçük yaşlarda umutsuzluğa düşmeyi öğrendikleri için şanssız bir nesil fakat bilinçli olup kendilerini iyi yetiştirebilirlerse geleceğin umudu olma ihtimalleri de yok değil.
devamını gör...
iletişim kuramadığım, bana abi diyen kuşak.
devamını gör...
benim de içerisinde olduğum kuşak. her kuşakta olduğu karanlık, cahil ve kendini geliştirmek için uğraşmayan bir topluluğu da olan bir kuşak ama yine de umutluyum bizden...
devamını gör...
dile pelesenk olmuş, üzerine fazlaca beklenti oluşturulmuş nesil.
devamını gör...
tik tok'da kaybolmuş kuşak.
devamını gör...
10.
bazı kısımın gerçekten çok gereksiz ama bir kısımda bir o kadar kendini geliştirmeye çalıştığını görüyorum .kısacası çokta umutsuz vaka değil.
devamını gör...
11.
çok geniş bir kuşak olduğumuz için sınırlandırması kabul etmeyen, etmediğimiz kuşaktır. lise mezunu olup aldığınız memurluklara bile kan ter ölerek giriyoruz. at gibi sınavdan sınava koşuyor dünyada yaşıtlarımız rahatlık içindeyken maddi manevi savaşıyoruz. sorguluyor ve yanlışları görüyoruz. sadece eleştirinin üzerine gidip düzeltme yolunda daha gayretli olmamız gerek. daha çok devlet millet için çalışma gayreti toplamak ve pes etmemek gerek. bu nesil farklı nesil ve çok daha farklısı peşimizden koşup gelmekte.
devamını gör...
12.
genelleme yapmak çok yanlışken bu kadar karışık bir kuşağa genelleme yapmak çok yanlış. bir kısım gerçekten bilinçliyken bir kısım çöplük gerçekten. ama sırf bazıları çöp diye bu kuşaktan ümidi kesmek çok saçma. tabi çok şey beklemek de saçma. sadece benimde dahil olduğum bu kuşaktan tek istediğim şey okumamız ve yanlışları bir bir görüp düzeltebilmemiz. bir de bu zamanları unutmamamız. bizi yönetenler küçük bir çocukkenki hayallerini unutmasalar bu durumda olmazdık belki.
devamını gör...
13.
iş hayatında armut piş ağzıma düş diyen kuşaktır. beraber çalışınması ve yönetmesi çok zordur.

not: genelleme değil, deneyimdir.
devamını gör...
14.
birçok olumsuz özellikleri sayılabilir fakat daha insancıl, ayrım yapmayan, açık fikirli olduklarını düşündüğüm kuşak.
devamını gör...
15.
özellikle seks konusunda 30 yaşındaki insanlara göre daha deneyimli olan kuşaktır.

cinsel hayatları erken başladı evet.
devamını gör...
16.
bir işe yaramayan sadece sosyal medya yüzünden şişirilip kendilerini önemli hisseden gençlerdir.
bir malak gibi ye iç yat şeklinde yaşam sürmeleri ile 400 metre uzaktan tanırım (istisnalar kaideyi bozmaz)
devamını gör...
17.
2000 lerde doğdum bizim nesil sweatshirt giyince havalı olduğunu düşünüp yazın bile sweatshirtle gezer
devamını gör...
18.
bir türlü yıldızımın barışmadığı kuşak.
sebebini tam bilmemekle beraber, yaptığım gözlem ve yaşadığım deneyimler neticesinde ortaya koyduğum sonuçların, bu grup mensubu gençler tarafından çok da kabul görmemesi, bu grup gençlerinin kendi kafalarında yarattıkları büyük kısmı gerçeklerden uzak, hayale dayalı hayatı yaşamak istemeleri konusunda gösterdikleri direnç diye düşünüyorum.
yaptığım bu en iyi niyetli tanımı bile kabul etmeyip, az sonra buraya atıfta bulunarak yeni girişler yaparlarsa doğrusu hiç şaşırmam.
devamını gör...
19.
kötü bir zamana denk gelen ama teknolojinin tüm nimetleri emirlerine amade olduğu için bir o kadar da şanslı olan kuşaktır. bundan sonrası bireyin kendisine kalmış: vezir de olmak rezil de olmak kendi ellerinde. ortası yok.
devamını gör...
20.
gençliğini günümüz döneminde kaybetmeyen, gelecekleri ve emekleri çalınmayan insanlar tarafından sertçe eleştirilen kuşaktır
z kuşağının ileride bu gidişle evi, arabası olacak mı diye düşünüyoruz ama dallamanın biri çıkıp "z kuşağı tiktok çeken aptal bir kuşak" diye geçiştiriyor.çevrenizdeki 3-5 kişinin böyle olması tüm gençlerin böyle olduğunu anlamına gelmez efenim.anlamayan kıt kafanıza sokun artık bunu.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"z kuşağı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim