1.
her halükarda ki ilişkisine şükür edilebilecek insan
devamını gör...
2.
arkadaş gibi bir ilişki bizimki. ondan daha güzel kahve yapanı tanımadım.
devamını gör...
3.
bir babanın yüreğine sahip olmak istemişimdir hep,babamdaki beni anlamak için..babasıyla arası iyi olan insanlar,çok şanslısınız bilin istedim..
devamını gör...
4.
babanın sarılıp öpmesi, başını okşaması bence nimettir. ben tadamasam da pek tadanları gözlerim dolu dolu kıskanmışımdır.
devamını gör...
5.
ilginç, soğuk, anlamsız.
devamını gör...
her zaman güzel bir ilişkimiz yoktu. özellikle lise döneminde çok tartıştık. okuduğum kitapları beğenmez onun gibi düşünmemi isterdi. sürekli zıtlaşırdık.
şimdi fark ediyorum ki babam, küçükken en iyi arkadaşımmış. neredeyse her gece uyumadan kısa hikayeler okurdu. her gün ödevlerime yardım ederdi. birinci sınıfta 10 kez okuyun gelin diye ödev verilirdi. bazen 7'den 9'a atlardı ben daha 8 oldu diye uyarırdım. satranç oynardık. beraber okuma kitabı alıp okurduk. hafta sonu banyo yapınca tırnaklarımı hep babam keserdi. bisiklete binerdik. yokuş yukarı çıkamayınca çekerdi. bazen apartmandaki diğer çocukları da toplar dondurma yerdik. bir komşu şakalaşarak ''ya sen bize yanlış örnek oluyorsun'' demişti. o zaman anlamamıştım. dönüp bakınca güzel anılar biriktirdiğimi fark ettirdiğin için teşekkürler kafa sözlük.
devamını gör...
yalnızca duyduğu güveni hissettirerek bizi yanlış şeyler yapmaktan uzak tutabilen canım babam. hayattayken, her ne yaşarsam yaşayayım ‘babam arkamda durur nasılsa’ diye düşünür ve kendimi güvende hissederdim. gidince acayip bir boşluk... mekanın cennet olsun babacım.
devamını gör...
iyi misin? nasıl gidiyor? bir ihtiyacın var mı? hadi kendine dikkat et.
devamını gör...
aileme düşkün biriyim ama konu babam olduğunda sanırım biraz fazla hassaslaşıyorum. çok esprili adamdır, bir gülmeye başlayınca karnımıza ağrılar girer. pek dertleşmeyiz. içimizi kaplayan kötü duyguları dile getirmek çok zor olur, bir bakışımız yeter. duygusal bağımız kuvvetli galiba.

yukarıdaki bazı yazar arkadaşlarımın yazdıklarını okuyunca gerçekten çok üzüldüm . yaşamayan anlamayacağı için ne hissettiğiniz hakkında ne yazık ki hiçbir fikrim de yok. keşke babamla paylaştığım duyguları makasla kesip hepinize pay edebilseydim.
devamını gör...
babasıyla iletişim kurabilen insanlar da mı varmış?
(bkz: daddy issues)
devamını gör...
derdimi ona anlatamasam da severim, o da beni sever. komünist oldu bizim kız diyerekten dalga geçer. komik adamdır kendisi.
devamını gör...
soruma başka bir soru ile cevap verir.
devamını gör...
biteli yıllar olmuştur. iyiki de olmuştur.

geçmiş olsundur. kendi kaşınmıştır.
devamını gör...
lise donemlerinde tartisirdik ama zamanla buyudukce babami daha iyi anlamaya basladim. simdi daha yakin arkadas gibiyiz, ikimizde kendi isimizi yapiyoruz, muhabbetlerimiz genelde is guc uzerine yuruyor, bugun bildigim bir cok seyi babamla gecirdigim zamanlardan ogrendim, ozellikle insanlari ve is hayatini. var olsundur, golgesi yetendir.
devamını gör...
ilişki kuracak bir babaya sahip olanların gelip de yazdığı başlıktır.
devamını gör...
33 senedir inişli çıkışlı hayatımız devam ediyor. anneme o benim oğlum değil arkadaşım der hep. bir arada çok kalınca mutlaka arıza çıkıyor. ama 2-3 günlük kısa ziyaretler gayet keyiflidir. severim iyi adamdır.
devamını gör...
çocukken çok severdim, gençken epey sorun yaşadık ama evlenip çocuk sahibi olduktan sonra çok iyiydi ilişkimiz. ansızın kaybettim.
çok iyi bir babaydı, çok şey öğretti. hayatımın en önemli virajlarında iki çift sözle yolumu kolaylaştırırdı. nur içinde yatsın.
devamını gör...
bence bir insanın ailesiyle ilişkisi onun ruh sağlığını belirleyen en önemli şey. bunu gözlemlerimden dolayı da diyebilirim kendi yaşanmışlıklarımdan dolayı da. ailesiyle - özellikle babasıyla - her şeyini paylaşan insanlara hep özenmişimdir ve ben de öyle olmak istemişimdir, keşke anne ve babalar bu hissi kimseye yaşatmasa ve her bireyin sağlıklı bir temeli olsa.
devamını gör...
nasıl olması gerektiğini bilmediğim ilişkidir . her seyi paylaşsam ne tepki verirdi acaba? yoksa uzak mi durmalı mümkün olduğunca?o hep haklı mıdır mesela? eskiden merak ettiğin sorulardı bunlar .şimdi evde köşe kapmaca oynuyoruz birbirimizi görmemek için.
devamını gör...
çok sevdiğim her zaman idolüm olan biriydi. rahmetli subaydı, o üniformayı giydi mi daha da gözümde büyürdü. disiplinliydi ama ergenliğimde hiç bir konuda ısrar etmezdi, sadece fikrini söylerdi.

kendisi babasını hiç görmemiş, dedem denen .......... babam doğmadan terk etmiş onları. ben hiç babamı görmedim derdi. o yüzden iki çocuğuna da çok iyi babalık yaptı rahmetli. her zaman derim keşke ben kendi çocuğuma onun bana yaptığı babalığın yarısını yapabilsem.

babası ile sorunlu olanları görüp, buradan da okuyunca inanın içim cızzz ediyor, üzülüyorum, kendisi aklıma geliyor ve bu yaşımda bile daha çok özlüyorum onu, keşke son zamanlarında olduğu gibi sadece köşesinde sessizce otursa.

babalar ile ilişkinizde bence en önemli evre çocukluk ve ergenliğinizde ki ilişkinin kalitesi, eğer o zamanlar ilişki sağlam bir temele oturmamışsa maalesef bir daha hiç düzelmiyor.

umarım babası ile sorun yaşayanlar kendi çocukları ile daha iyi ilişki kuruyorlardır. et tırnaktan ayrılmaz gençler, annenizin babanızın kıymetini iyi bilin.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"babayla olan ilişki" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim