#ödüllü filmler
drama / macera
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

sonunda oğlu çarmıha gerildi diye sinirlenip dünyaya fırtınalar gönderen bir adet tanrı içeren üç saat kırk iki dakikalık yapay destan. tanımdan dolayı filmi küçümsediğimi düşünmeyin. bir tanrıtanımaz olarak bu denli destansı bir anlatının direkt hristiyanlığa bağlanması biraz canımı sıktı açıkçası. gelgelelim belki de film çıkış noktası oydu. o halde bu çelişki bize yetsin. yeri gelmişken 1959'da böyle bir prodüksiyon kuran yönetmenin testisleri cidden ağır olmalı.

yahudi göçüne, isa'ya, roma imparatorluğuna, köleliğe ve dahi bunların birbiri ile harman olduğu zamanlara dair merakı bulunanların kati suretle izlemesi gereken film.

samimi fikrim , öneriyorum. gerçekten muazzam film.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
bir tanrıtanımaz olarak içindeki judeo-christian ögelerden hiç rahatsız olmadığım fim, çünkü film gerçekten epik bir başyapıt. böyle bir filmi bugün yapamıyor mesela hollywood. çok ilginç.
devamını gör...
1959 yapımı william wyler yönetmenliğinde çekilmiş epik film. sinema tarihinin en kalabalık figüran sayısına sahip filmi olarak sinema tarihindeki yerini almıştır. başrollerinde carlton heston ,stephen boyd gibi dönemi yıldız isimlerini barındıran yapım meşhur araba sahnesi ile tüm zamanlara damgasını vurmuştur.yüzüklerin efendisi -kralın dönüşü ve titanik gibi filmlerin 11 dalda akademi ödülünü kazanma rekorunu ilk kıran filmdir aynı zamanda.
konusu; film, kudüs'te 1. yüzyılda yaşayan judah ben-hur adlı saygın bir tüccarın hikayesini anlatmaktadır. bir gün uzun zamandır görmediği çocukluk arkadaşı messala ile karşılaşan ben-hur, eski dostuyla siyasi görüş farklılığı yaşasa da ilişkisini sürdürmeye çalışır. ancak ben-hur, istemeden işlediği bir suç nedeniyle messala tarafından sürgün edilir ve ailesi de bu olaydan zarar görür. bu olaylar sonrasında ben-hur, intikam almak için yaşamaya başlar.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ben-hur" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim