1.
harry potter serisi
devamını gör...
2.
satranç
devamını gör...
3.
monte kristo kontu ancak bir dönem kesintiye uğradım daha sonra kiliti acan kitap tunç kılınç -sıfır kitabi oldu
devamını gör...
4.
sefiller.
devamını gör...
5.
açlık oyunları
devamını gör...
6.
benim için böyle bir kitap yok. fakat okudukça zevk aldığımı ve dünyaya bakış açımın değiştiğini fark ettim . bu durum kitap okuma hevesimi canlandırdı. ama bir kitap seçmem gerekirse (bkz: beyazdiş) kitabını söyleyebilirim.
devamını gör...
7.
ergenlik yıllarım da ipek ongun'un "yaş on yedi" kitabını okumuştum, sonra diğer kitaplarını da okuyayım derken bi baktım kitaplara iyice sarmışım :) iyi ki.
devamını gör...
8.
reşat nuri güntekin- acımak
devamını gör...
9.
spesifik bir örnek veremesem bile bu sevginin nasıl başladığını net hatırlıyorum.
ilk okuldayken sömestr ya da yaz tatili zamanı okumamız için öğretmenlerimizin aldırdığı kitap setleri vardı. onlarla başladım bu serüvene. yıllar geçti hala elime aldığım her kitabı aynı heyecanla açar okurum. kısacası her seferinde yeniden aşık olurum.
devamını gör...
10.
(bkz: john verdon aklından bir sayı tut) kesinlikle ve kesinlikle
devamını gör...
11.
mine sota hepimus insanus.
devamını gör...
12.
telepati
devamını gör...
13.
peyami safa, cingöz'ün esrarı.
devamını gör...
14.
tenten'in çizgi roman serisi vardı, ilkokula giderken saatlerce odamdan çıkmadan onları okurdum. bitirir bitirmez yenisine başlardım. o çizgi romanları okurken hissettiğim tarifsiz hissin bana ömürlük bir kitap aşkı bırakacağını bilmiyordum elbette.
devamını gör...
15.
monte kristo kontu - alexandre dumas
dün gibi hatırlıyorum. ortaokula başladığım sene kütüphaneyi temizlerken elime geçmişti. o eski bordo ciltli olan seridendi. öğretmenim dersi anlatırken gizli gizli sıranın altında okuyordum. o zamanlar mercedes ismi bana sadece arabayı çağrıştırdığı için tam anlayamıyordum. ama şu güne kadar okuduğum kitapların temelinde o var. kendi seçtiğim ve isteyerek okuduğum ilk roman. iyiki de o gün elime geçmiş.
devamını gör...
16.
babam kazandırdı kitabın ismini hatırlamıyorum ama ilgimi çekmek için kitabın bir sayfasına kadar okudu sonra okumayı bıraktı bende merak edip okumaya devam ettim . merakımı uyandırması böyle bir yol izlemesi şimdi düşündükçe çok mutlu ediyor .
devamını gör...
17.
cin ali, hop orda hop burda, çok maceraperestti kerata.
devamını gör...
18.
reşat nuri güntekin'in acımak kitabı bende kitap okuma merakı uyandıran kitaptır. arka arkaya dört veya beş defa okumuştum.
devamını gör...
19.
bildiğiniz altını çize çize , heceleye heceleye okuduğum hala da duran, hayvanlar alemini barındıran,yeşil bir 1.sınıf kitabı.
devamını gör...
20.
çocuk kalbi
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kitap okuma aşkını kazandıran kitabın ismi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim