#televizyon dizileri
aile / animasyon / fantastik / macera / nostaljik / kitaplardan uyarlanan
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

bir trt çocuk çizgi filmi olan bu yapım oldukça ilginçtir.
yönetmen hisayuki toriumi tarafından 8 ocak 1980 – 17 mart 1981 yıllarında 52 bölüm yayınlanmıştır. 2017 yılında yeni versiyonu 5 temmuz 2021'de trt çocuk kanalında yayımlandı.

nils holgersson, yaramaz ve kötü bir çocuktur karşısına çıkan bir cüceyi sinirlendirmesinden sonra cüce tarafından bir parmak çocuğa dönüştürüldükten sonra çiftlik kazı martin ile tanışır. onunla beraber katıldığı yaban kazlarının sürüsüne katılıp harika bir yolculuğa çıkar.

yolculukta karşılaştıkları sorunlar karşısında sürüyü korumaya yönelik önemli dersler alan nils ile birlikte biz izleyicilerde önemli dersler alırız.

kuzey ışıkları izledikleri bir bölümde bağtıl inançların sorunlara yol açabileceğini anlatırken, soğuk karlar arasında kaybolduğu bölümde ise gözlem yeteneğimizi iyi kullanmamız gerektiğini öğreniriz. aslında neredeyse her bölümde kazlarım düşmanı tilkiye yeni bir ders verse de nils tilki her seferinde onları bir şekilde bulmayı başarır. çocuklar için basit ve güzel bir çizgi film olduğu açık ve net.
büyüklerde göz ucu ile bakabilir benim gibi. iyi seyirler.
devamını gör...
ablamla pazar sabahları, trt'de hikmet şimşek'in pazar konserinin bitmesini sabırsızlıkla beklerdik.
ardından uçan kaz başlardı.
mehmet ali erbil de tilki'yi seslendiriyordu galiba...
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"nils ve uçan kaz" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim